ქეთი გელაშვილი Pearson-ის საერთაშორისო სკოლის მასწავლებლის ჯილდოს ფინალისტია
ქეთი გელაშვილი Pearson-ის საერთაშორისო სკოლის მასწავლებლის ჯილდოს ფინალისტია მოხარული ვართ გაცნობოთ, რომ ბიჯიესის პედაგოგი, ქეთი გელაშვილი, Pearson-ის 2026 წლის საერთაშორისო სკოლის მასწავლებლის ჯილდოს (Pearson International School Teacher Awards) ფინალისტია.კონკურსზე […]
ბოლო ზარი – დიდი მომავლის დასაწყისი
ბოლო ზარი – დიდი მომავლის დასაწყისი ბიჯიესში ბოლო ზარი დაირეკა. სპეციალურად ამ დღისთვის მეთორეტეკლაელების მიერ დადგმულმა საცეკვაო კომპოზიციამ, ფურშეტმა და ტორტის გაჭრის საზეიმო წუთებმა სკოლის ეზო სადღესასწაულო სივრცედ აქცია. […]
საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა ბიჯიესში
საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა ბიჯიესში ბიჯიესში გიორგობის დღესასწაულთან დაკავშირებით, ტრადიციული საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა გაიმართა. ღონისძიება ჩვენი მოსწავლის, ნიკა მესხის ხსოვნას ეძღვნება და მისი მთავარი მიზანი სკოლის „შვილობილის“, ცოტნე მიქუტიშვილის მხარდაჭერაა. საქველმოქმედო აქცია, […]
სპორტული დღეები ბიჯიესში
სპორტული დღეები ბიჯიესში ბიჯიესში სასწავლო წლის მიწურულს ტრადიციული სპორტული დღეები მოეწყო, რომელშიც მოსწავლეები სახლების სისტემის მიხედვით დაკომპლექტებული გუნდებით მონაწილეობდნენ. ღონისძიებებმა როგორც დაწყებით, ისე უფროს საფეხურებზე საინტერესო და ჯანსაღი კონკურენციის […]
პირველკლასელების საზეიმო ღონისძიება ბიჯიესში
პირველკლასელების საზეიმო ღონისძიება ბიჯიესში პირველკლასელებმა ქართული ანბანის შესწავლა საზეიმო ღონისძიებით აღნიშნეს. წარმოდგენის სცენარი ქართული მულტფილმის, „ბომბორას“ მიხედვით დაიწერა.მოსწავლეებმა სცენაზე ძველი თბილისის პატარა ამბავი გააცოცხლეს. ბავშვების გულწრფელმა ემოციებმა, სიმღერებმა და […]
ლიტერატურული თავგადასავალი ბიჯიესში
ლიტერატურული თავგადასავალი ბიჯიესში ლიტერატურული თამაშების ტურნირმა 29 მაისს ბიჯიესში სკოლის სხვადასხვა საფეხურის მოსწავლეები გააერთიანა და მათ შესაძლებლობა მისცა, ლიტერატურა სრულიად განსხვავებული რაკურსით დაენახათ.მეოთხე, მეხუთე და მეექვსე კლასის მოსწავლეებმა „ლიტერატურული […]
მეოთხეკლასელების თავგადასავალი საგურამოში
მეოთხეკლასელების თავგადასავალი საგურამოში მეოთხეკლასელების ექსკურსია საგუმაროში თავგადასავლებით სავსე აღმოჩნდა. დღე ილია ჭავჭავაძის სახლ-მუზეუმის მონახულებით დაიწყო, სადაც ბავშვებმა დიდი ინტერესით მოისმინეს ამბები დიდი მწერლისა და საზოგადო მოღვაწის ცხოვრებაზე.მოსწავლეებმა მთელი დღე […]
გემრიელი გრამატიკა – როგორ სწავლობენ მეოთხეკლასელები ბიჯიესში
გემრიელი გრამატიკა – როგორ სწავლობენ მეოთხეკლასელები ბიჯიესში მეოთხეკლასელების საკლასო ოთახი ცოტა ხნით „კაფედ“ გადაიქცა, სადაც მოსწავლეებს უჩვეულო მენიუ დახვდათ: ნამცხვრის ნაჭრებზე სხვადასხვა ბრუნვაში დასმული სიტყვები ეწერა. მოსწავლეების მისია იყო, […]
შთაგონებად ქცეული სასწავლო პროცესი
შთაგონებად ქცეული სასწავლო პროცესი მესამეკლასელებმა ორიგინალური ინტეგრირებული ინგლისურენოვანი ღია გაკვეთილი შემოგვთავაზეს, სადაც ერთ სივრცეში ჰარმონიულად გაერთიანდა- ინგლისური ენა, მუსიკა და ცეკვა.ბავშვებმა საინტერესოდ და ამომწურავად გვიამბეს მუსიკალური საკრავების წარმოშობის ისტორია, […]
მეოთხეკლასელთა საგანმანათლებლო პროექტი
მეოთხეკლასელთა საგანმანათლებლო პროექტი მეოთხეკლასელებმა წარმოადგინეს კვლევითი პრეზენტაციები თემაზე „კოსმოსი“. აქტივობა მიზნად ისახავდა მოსწავლეთა ორენოვანი კომპეტენციების განვითარებასა და საჯარო გამოსვლის უნარების სრულყოფას.სამუშაო პროცესი დაფუძნებული იყო გუნდური მუშაობის პრინციპებზე. პრეზენტაციები მიმდინარეობდა […]

Keti Gelashvili Named Finalist for the Pearson International School Teacher Awards We are delighted to announce that BGS educator Keti Gelashvili has been named a finalist for the 2026 […]
Last Bell – The Beginning of a Bright Future The last bell rang at BGS. A dance performance specially prepared by the twelfth-grade students, along with a celebratory reception […]
Charity Fair at BGS On the occasion of St. George’s Day, BGS held its traditional Charity Fair. The event was dedicated to the memory of our student, Nika Meskhi, […]
Sports Days at BGS As the academic year drew to a close, BGS hosted its traditional Sports Days, during which students competed in teams organized according to the House […]
A Special Celebration for First Graders at BGS First-grade students celebrated learning the Georgian alphabet with a special event. The performance was based on the Georgian animated film “Bombora.”On […]
Learning Turned into Inspiration Our third-grade students presented an original integrated open lesson in English, where the English language, music, and dance came together harmoniously in a single learning […]
Fourth Graders’ Adventure in Saguramo The fourth graders’ excursion to Saguramo was full of adventure. The day began with a visit to the house-museum of Ilia Chavchavadze, where students […]
Delicious Grammar – How Fourth Graders Learn at BGS For a short time, the fourth graders’ classroom turned into a “café,” where students were greeted by an unusual menu: […]
A Literary Adventure at BGS On May 29th, the Literary Games Tournament brought together students from different grades at BGS and gave them the opportunity to experience literature from […]
Fourth Graders’ Educational Project Fourth-grade students presented research-based presentations on the theme of “Space.” The activity aimed to develop students’ bilingual competencies and enhance their public speaking skills.The working […]