მნიშვნელოვანი პროექტი
მნიშვნელოვანი პროექტი ბიჯიესში უკკე მეორედ გვესტუმრა თეატრალური დასი მანანა კაზაკოვას ხელმძღვანელობით. ამჯერად გვიჩვენეს ანტონ ჩეხოვის მოთხრობა “მომგებიანი ბილეთის” ინსცენირება. ბავშვებს ძალიან მოეწონათ დადგმა. ეს, მართლაც, ძალიან მნიშვნელოვანი პროექტი გახლავთ. […]
რა? სად? როდის? ბიჯიესში ორი დღის განმავლობაში სხვადასხვა ასაკობრივ ჯგუფში გაიმართა ყველასათვის საყვარელი ინტელექტუალური თამაში – რა? სად? როდის? აღსანიშნავია, რომ გუნდები სახლების მიხედვით იყო დაკომპლექტებული. სეზონი გახსნეს სახლების […]
ერთდროულად რვა ქვეყანაში მოგზაურობა
ერთდროულად რვა ქვეყანაში მოგზაურობა საერთაშორისო კვირეული სახლების სისტემის პირველი მასშტაბური პროექტი იყო ბიჯიესში. მოსწავლეებმა კენჭისყრის შედეგად ამოირჩიეს ქვეყნები: კოლხები: იაპონია/კენია იბერები: იტალია/მექსიკა კელტები: თურქეთი/ბრაზილია ბრიტები: გერმანია/ავსტრალია მათ სამი კვირის განმავლობაში […]
ბუნებისმეტყველების გაკვეთილი
ბუნებისმეტყველების გაკვეთილი მეოთხეკლასელებმა ბუნებისმეტყველების გაკვეთილზე შექმნეს ჩონჩხის მოდელი მეორადი მასალებისაგან, ისწავლეს მნიშვნელოვანი ძვლების დასახელება, ფუნქციები და განლაგება საყრდენ – მამოძრავებელ სისტემაში; იმუშავეს გუნდურად და დამოუკიდებლად; შეძლეს შეეთანხმებინათ, რას როგორ […]
მორიგი გამარჯვება
მორიგი გამარჯვება ჩვენი მეოთხეკლასელი – ნატალია ხვისტანი გვანებივრებს თავისი წარმატებით. ამჟამად იგი მონაწილეობდა ბუდაპეშტში გამართულ მხატვრული ტანვარჯიშის საერთაშორისო ტურნირში “gracia cup”. მან მორიგი გამარჯვება მოიპოვა და ჯილდოთი დაგვიბრუნდა. To […]
ფეხბურთის ჩემპიონატის გამარჯვებული
ფეხბურთის ჩემპიონატის გამარჯვებული ბიჯიესში ჩატარდა ორკვირიანი ტურნირი ფეხბურთში. დაძაბული და აქტიური თამაშების შედეგად გაიმარჯვა Vა კლასმა. ვულოცავთ მათ!ყველაზე აქტიური და გამორჩეული მოთამაშეები სიგელით დაჯილდოვდებიან. To view this content, you […]
ბიჯიესის მერვეკლასელები საქართველოს ტერიტორიული ერთიანობისთვის
ბიჯიესის მერვეკლასელები საქართველოს ტერიტორიული ერთიანობისთვის ბიჯიესის მერვე კლასელმა მოსწავლეებმა ბრიტანეთის საგანმანათლებლო ორგანიზაცია “პიერსონის” გამოცემულ ინგლისური ენის სახელმძღვანელოში აღმოაჩინეს, რომ აფხაზეთის ადგილ-მდებარეობა ბუნდოვნად იყო წარმოდგენილი. მათ წერილობითი თხოვნით მიმართეს “პიერსონს” […]
საგანმანათლებლო კონფერენცია
საგანმანათლებლო კონფერენცია ბიჯიესის წარმომადგენლები, ხატია გოგილაშვილი (დირექტორის მოადგილე) და მარია სევაკიანი (ინგლისური ენის მასწავლებელი), დაესწრნენ ყოველწლიურ საგანმანათლებლო კონფერენციას კაჭრეთის ამბასადორში, რომელიც ორგანიზებული იყო English Book Education-ის მიერ. წლევანდელ კონფერენციაზე […]

Theatre Visiting BGS for the Second Time
Theatre Visiting BGS for the Second Time The theare troupe under the direction of Manana Kazakova visited us in BGS again. This time they presented a production of “The […]
What? Where? When? The favourite intellectual game of all age groups “What? Where? When?” was in progress for two days in BGS. This time the teams were formed by […]
Travelling to Eight Countries at Once
Travelling to Eight Countries at Once The “International Week” was the first large-scale project of the house system implemented in BGS. As a result of voting, students chose the […]
Science lesson
Science lesson 4th graders created skeleton models during the science lesson. They learnt the names of the main bones and their functions in the locomotor system. They were also […]
One More Victory
One More Victory Our fourth grader, Natalya Khvistani, made the whole school proud again: this time she participated in the international rhythmic gymnastics tournament “Gracia Cup” held in Budapest. […]
Football Championship Winner
Football Championship Winner A two-week football tournament was held at BGS. After several intense matches, 5a class became the winner. We congratulate our champions on this important victory!The most […]
BGS’ Eighth-graders for the territorial unity of Georgia
BGS’ Eighth-graders for the territorial unity of Georgia The eighth-grade students of BGS found that the location of Abkhazia was presented vaguely in an English-language textbook published by the […]
Annual Education Conference
Annual Education Conference BGS representatives, Khatia Gogilashvili (Deputy Head) and Maria Sevakian (English Language Teacher), attended the Annual Education Conference in Kachreti, Georgia. The conference was organized by English […]