მნიშვნელოვანი სიახლე!
მნიშვნელოვანი სიახლე! მოხარული ვართ გაცნობოთ, რომ საქართველოს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულ ცენტრსა და საერთაშორისო საგანმანათლებლო ორგანიზაცია Pearson Education-ს შორის გაფორმდა თანამშრომლობის ხელშეკრულება. შეთანხმება ითვალისწინებს საქართველოში Pearson-ის ინგლისურენოვანი ზოგადსაგანმანათლებლო პროგრამების […]
კავკასის უნივერსიტეტი სტუმრად
კავკასის უნივერსიტეტი სტუმრად ასამბლეაზე კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა უფროსკლასელებს საინფორმაციო პრეზენტაცია წარუდგინეს. მოსწავლეებმა მათ შეკითხვებიც დაუსვეს და ამომწურავი პასუხები მიიღეს. მსგავსი შეხვედრები განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია პროფესიული ორიენტაციისთვის.
სტუდენტური პარლამენტი
სტუდენტური პარლამენტი ასამბლეაზე სტუდენტური პარლამენტის წარმომადგენელმა უფროსკლასელებს საინტერესო პრეზენტაცია წარუდგინა მათი საქმიანობის შესახებ. აღსანიშნავია, რომ ამ შეხვედრის ინიციატორი გახლდათ ჩვენი მეთერთმეტეკლასელი, ამ ორგანიზაციის აქტიური წევრი — დავით კვირიკაშვილი. მან […]
„ბიჯიესის მელომანი“
„ბიჯიესის მელომანი“ ბიჯიესის ისტორიაში პირველად გაიმართა მუსიკალური კონკურსი „ბიჯიესის მელომანი“. ამ სახალისო აქტივობაში ოთხივე სახლის უფროსკლასელები მონაწილეობდნენ. მათ წარმატებით გაართვეს თავი დავალებებს და გამოავლინეს საფუძვლიანი ცოდნა როგორც ქართული, ისე […]
პოეზიისა და მუსიკის საღამო
პოეზიისა და მუსიკის საღამო VI კლასის მოსწავლეები ესტუმრნენ გამოჩენილი ქართველი კომპოზიტორის ზაქარია ფალიაშვილის სახლ-მუზეუმს. მათ დაათვალიერეს ისტორიული ექსპონატები, კომპოზიტორის ჩანაწერები, ოპერის პარტიტურა და პირადი ნივთები.შემდეგ მოსწავლეებმა წაიკითხეს ნაწყვეტები უკვდავი […]
კალიგრაფიის კონკურსი
კალიგრაფიის კონკურსი დედაენის დღესთან დაკავშირებით მეორე კლასის მოსწავლეებთან ჩატარდა კალიგრაფიის კონკურსი. გამარჯვებულებს სერტიფიკატები გადაეცათ. მადლობა ამ სასარგებლო აქტივობის ორგანიზატორებს. To view this content, you need to have JavaScript enabled […]
არაჩვეულებრივი სამყარო
არაჩვეულებრივი სამყარო მეხუთე კლასის მოსწავლეებმა ილუზიების მუზეუმი მოინახულეს მუდმივმოქმედი, საინტერესო და შემეცნებითი ექსპოზიციის გარდა, მათ დავით მაჭავარიანის „ვეფხისტყაოსნის“ გრაფიკული ილუსტრაციების ციფრული ვერსიაც დაათვალიერეს. ბავშვებმა, მართლაც, არაჩვეულებრივი სამყარო აღმოაჩინეს! To […]
წიგნის ჩუქების დღე
წიგნის ჩუქების დღე 23 აპრილს მსოფლიოში აღინიშნება წიგნის საერთაშორისო დღე — ორი დიდი კლასიკოსის, სერვანტესისა და შექსპირის გარდაცვალების თარიღი. საქართველოში ამ დღეს წიგნის ჩუქების ტრადიციაც დამკვიდრდა. ამასთან დაკავშირებით, ბიჯიესელები […]
სააღდგომო სუვენირები
სააღდგომო სუვენირები III და VI კლასების მოსწავლეებს ქალბატონმა თამარ სიხარულიძემ დეკუპაჟის მასტერკლასი ჩაუტარა. ბავშვებმა დიდი ხალისითა და ინტერესით დაამზადეს სააღდგომო სუვენირები. To view this content, you need to have […]
ვულოცავთ
ვულოცავთ დავით გრეკოვს — კინგსის ოლიმპიადაში ოქროს მედლის მოპოვებას;არინა კლუბოვიჩს — I, II და V ადგილების დაკავებას სამეჯლისო ცეკვის სხვადასხვა სახეობაში;მარიამ სუდაძეს — III ადგილის მოპოვებას თანამედროვე ცეკვის სხვადასხვა […]

Important News! We are pleased to announce that a memorandum of understanding has been signed between the National Center for Educational Quality Enhancement of Georgia and the international educational […]
Informational Assembly Meeting
Informational Assembly Meeting Representatives from Caucasus University delivered an informative presentation to senior students during the school assembly. Students had the opportunity to ask questions and received detailed answers. […]
Student Parliament
Student Parliament During the assembly, a representative of the Student Parliament gave senior students an engaging presentation about the organization’s activities. It is worth noting that the initiative for […]
“BGS Music Challenge”
“BGS Music Challenge” BGS held its first-ever music competition, “BGS Music Challenge.” Senior students from all four houses participated in this entertaining activity. They successfully completed a variety of […]
An Evening of Poetry and Music
An Evening of Poetry and Music Grade VI students visited the house museum of the distinguished Georgian composer Zakaria Paliashvili. They explored historical exhibits, the composer’s manuscripts, opera musical […]
Calligraphy Competition
Calligraphy Competition To mark the Day of the Mother Tongue, a calligraphy competition was held for second-grade students. Certificates were awarded to the winners. We thank the organizers for […]
An Extraordinary World
An Extraordinary World Fifth-grade students visited the Museum of Illusions. In addition to exploring the museum’s permanent, engaging, and educational exhibitions, they also viewed the digital version of David […]
World Book Day
World Book Day On April 23rd, the world celebrates World Book Day, commemorating the passing of two great literary figures, Miguel de Cervantes and William Shakespeare. In Georgia, this […]
Easter Souvenirs
Easter Souvenirs Mrs. Tamar Sikharulidze conducted a decoupage masterclass for Grade III and Grade VI students. The children enthusiastically created Easter souvenirs and enjoyed the creative activity. To view […]
Congratulations
Congratulations David Hrekov — for winning a gold medal in the Kings Olympiad;Arina Klubovich — for achieving 1st, 2nd, and 5th places in various ballroom dance categories;Mariam Sudadze — […]