ჩვენი ბრიტანული კვალიფიკაციები
უკვე მერამდენე წელია  BGS-ში განსაკუთრებულად აღვნიშნავთ ბრიტანეთიდან გამოგზავნილ საერთაშორისო გამოცდების სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონიალს. წლევანდელი წელი ამ მხრივ განსაკუთრებული იყო! წელს მოვიპოვეთ საერთაშორისო დაწყებითი სკოლის შესაბამისი სასწავლო პროგრამის, iPrimary-ის განხორციელების უფლება. […]
ქართული დამწერლობა
ქართულის ენის  გაკვეთილზე VI კლასში ვიმუშავეთ პროექტზე -„ენის ისტორია“. მოსწავლეებმა დაამუშავეს საინტერესო მასალა, წარმოადგინეს პრეზენტაციები, ბოლოს კი ეწვივნენ ხელოვნების სასახლეს. ბავშვებმა კიდევ ერთხელ მოისმინეს ქართული ენის, დამწერლობის, წიგნის შექმნის ისტორია […]
გამარჯვებული ბიჯიესელები
ძალიან სასიხარულოა,  რომ ალტერბრიჯის უნივერსიტეტის გამოცხადებულ კონკურსში კრეატიულ სარეკლამო კამპანიასთან დაკავშირებით – რომლის მონაწილეებსაც უნდა შეექმნათ ვიდეორგოლი – პირველი ადგილი და ჟიურის რჩეულის ჯილდო ბიჯიესელებმა დაიმსახურეს. პირველი ადგილი – მე-11 […]

For many years now, BGS has been solemnly celebrating the ceremony of handing the British International Certificates to its students. In this regard, this year has been really special: we […]
Georgian Script
At the lessons of the Georgian  Language, Year 6 Students worked on an interesting project “History of Language”. They got acquainted with important material, made presentations, and then visited the […]
AlterBridge Contest “Creative Advertising Campaign”
AlterBridge University  initiated the contest of creative advertising campaign for which the students had to come up with the ideas and create a video. We are extremely happy that our […]