დაბრკოლების გადალახვა გონივრულად და სახალისოდ
წელს ბიჯიესელები სკაუტური  მოძრაობის აქტიური წევრები გახდნენ. მაისსა და ივნისში მათ არაერთი საინტერესო თავგადასავალი გადახდათ: ესტუმრნენ სკაუტთა ბაზას რუსთავში, დალაშქრეს მანგლისის ტყე, თოკზე სიარული, კარვის გაშლა, ცეცხლის დანთება და […]
სახალისო და თან ნაღვლიანი ღონისძიება
წელს, 13 ივნისს,  საბედნიეროდ, ყველა წესისი დაცვით ჩატარდა ღია ცის ქვეშ, ბიჯიესის სტადიონზე, სკოლის დამამთავრებელი ღონისძიება. წლევანდელი სასწავლო წლის კურსდამთავრებულებს სიტყვით მიმართეს: სკოლის დირექტორმა ეკა კვაჭანტირაძემ, მოწვეულმა სტუმრებმა – […]
ბიჯიესელები ერთად სიკეთისთვის
6 მაისს, გიორგობის დღესასწაულზე, ჩვენს სკოლაში ტრადიციულად ტარდება ყოველწლიური საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა, რომელიც ჩვენი მოსწავლის, ნიკა მესხის ხსოვნას ეძღვნება. ამ დღისთვის ყველა მოსწავლე მთელი წელი ემზადება. წელს უამინდობის გამო ღონისძიება 3 […]
ჩვენი საქართველო
მეექვსეკლასელთათვის  ჩვენი საქართველოს“ დასკვნითი გაკვეთილი ძალიან საინტერესო გამოვიდა – ისინი მთელი წლის განმავლობაში სწავლობდნენ ჩვენი ქვეყნის კუთხეებს და მათ ფაზლს ქმნიდნენ, დასკვნით გაკვეთილზე კი ფაზლი გააერთიანეს და საქართველოს სრული […]
გუნდური მუშაობის შედეგი
საქართველოს  დამოუკიდებლობის დღეს VIII და IX კლასების მოსწავლეებმა ლიტერატურულ – მუსიკალური კომპოზიცია “თავისუფლება“ მიუძღვნეს. სასიამოვნოა, რომ პროექტი მუსიკალურად VI , VII და VIII კლასების მოსწავლეებმა გააფორმეს. გუნდური მუშაობას ყოველთვის […]
მთვარეზე მოგზაურობა
3 ივნისს ჩვენს მეექვსეკლასელებს საქართველოს ასტრონომიის კლუბის სასკოლო განათლების კოორდინატორი ლუკას ხუტიაშვილი ესტუმრა, რომელმაც მათ მთვარეზე პირველი მოგზაურობისა და მარსის კოლონიზაციის შესახებ უამბო, შემდეგ კი სტუმარს მოსწავლეთა უშრეტი ცნობისმოყვარეობის დაკმაყოფილება […]
შეხვედრა მწერალთან
ბიჯიესის მეოთხეკლასელები თამარ გეგეშიძის მოთხრობა  „სული–ჩიტმა“ აღაფრთოვანა, ამიტომ მათთვის ავტორთან ონლაინშეხვედრა მოეწყო. ამ თბილი შეხვედრის დროს მწერალმა არაერთ საინტერესო შეკითხვას უპასუხა და მათი ცნობისმოყვარეობა დააკმაყოფილა.
ყოველთვის გამორჩეული დღე
ბიჯიესში ბავშვთა დაცვის დღე ყოველთვის  განსაკუთრებულად აღინიშნება. წელს მათ ამ დღის „საგაკვეთილო პროცესი“ თავად დაგეგმეს და სხვა სახალისო ღონისძიებებთან ერთად ჭადრაკის ტურნირი და „ფორტ ბოიარდი“ გამართეს, დღის ბოლოს კი კინოთეატრს […]

Overcoming obstacles
This year, the students of BGS became active members of the scout movement. In May and June, they embarked on a number of exciting adventures: they visited a scout base […]
Bittersweet event
This year on June 13th, the school graduation event was held outside at the school stadium in compliance with all the rules. The school’s headmistress Eka Kvachantiradze, the invited […]
BGS students for kindness
As is tradition, on May 6, St. George’s Day  our school held an annual charity exhibition sale, which was dedicated to the memory of our student, Nika Meskhi. The […]
Our Georgia
The final lesson of “Our Georgia” turned out to be very interesting for the sixth graders – they studied the corners of our country all year round and created […]
The result of teamwork
Eighth and ninth grade students dedicated the literary-musical composition “Freedom” to the Independence Day of Georgia. It is delightful that the project was musically designed by students from the VI, […]
Trip to the Moon
On June 3, Lucas Khutiashvili, Coordinator of the Georgian Astronomical Club, visited our sixth graders and told them about the first trip to the moon and the concept of […]
Meeting with an author
Tamar Gegeshidze’s story Soul-Bird fascinated our fourth-graders, so they had an online meeting with the author. During this pleasant meeting, the author answered a number of interesting questions and […]
We love the Reading Hour
At the Reading Hour,  the third graders of BGS got acquainted with the works of Astrid Lindgren and Lela Tsutskiridze. Our students not only read their works, but also drew […]
Special day
International Children’s Day is  always celebrated at BGS. This year, the children planned the “lesson process” of the day and held a chess tournament and a game of “Fort […]