6 მაისი უმცროსკლასელებისათვის
დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეებმა დღე განსხავავებულად დაიწყეს. თავიდან შეხვდნენ დამრიგებლებს, რომლებიც ესაუბრნენ მათ გიორგობის შესახებ, შემდგომ ბავშვები გადანაწილდნენ თავიანთი სურვილით შერჩეულ საგნებზე დასასწრებლად, რომლებიც სახალისოდ და განსხავავებული ფორმატით იყო დაგეგმილი. […]
6 მაისი უფროსკლასელთათვის
მოსწავლეები შეხვდნენ დამრიგებლებს,  რომლებსაც მომზადებული ჰქონდათ საინტერესო პრეზენტაციები. VI და VII კლასელები დაესწრნენ ქალბატონი ნინო ციციშვილის მასტერკლასს. გაიმართა ინტელექტუალური თამაშის “რა? სად? როდის?” ფინალური შეხვედრა, რომელშიც მონაწილეობდა ოთხი გუნდი. […]
BGS-ის ონლაინ სწავლების წარმატება ტელეიმედის ეთერში
BGS ქართულ საგანმანათლებლო სივრცეში ონლაინ სწავლების წარმატებულ და ნოვატორულ სკოლად დასახელდა, რასაც მიეძღვნა ვრცელი რეპორტაჟი ტელეიმედის ეთერში. “იმედის დღეში” მიწვეულმა BGS-ის საერთაშორისო პროგრამების კოორდინატორმა ირმა ჯავაშვილმა, რომელიც ასევე ჩვენი […]
6 მაისი უჩვეულო გარემოში.
ჩვენი სკოლის მფარველის,  წმინდა გიორგის ხსენების დღეს, BGS-ში ტრადიციულად ეწყობა დიდი საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა, რომელშიც მთელი სკოლა იღებს მონაწილეობას. ეს არის განსაკუთრებული დღე BGS – ელებისათვის, ერთდროულად სახალისო და ძალიან […]
უჩვეულო ცერემონიალი
6 მაისს, ზუსტად 12:30 წუთზე, მთელი სკოლა შეიკრიბა “ზუმის დარბაზში” BGS-ელები ძალიან გახარებული იყვნენ ერთმანეთის ხილვით. ჩვენმა დირექტორმა, ქალბატონმა ეკამ ყველას მიულოცა გიორგობა და შეგვახსენა, თუ რა მნიშვნელოვანი და […]
6 მაისი უჩვეულო გარემოში
ჩვენი სკოლის მფარველის,  წმინდა გიორგის ხსენების დღეს, BGS-ში ტრადიციულად ეწყობა დიდი საქველმოქმედო გამოფენა – გაყიდვა, რომელშიც მთელი სკოლა იღებს მონაწილეობას. ეს არის განსაკუთრებული დღე BGS – ელებისათვის, ერთდროულად სახალისო […]

May 6th with Seniors
The students met their tutors, who had prepared interesting presentations for students. Year VI and VII attended Masterclass by Nino Tsitsishvili. Intellectual Final game – “What? Where? When?” took […]
May 6th with Juniors
The day started differently for Juniors:  at first, students met their tutors and discussed St. George’s topics; later they joined the ‘classes’ chosen after their own wish. The classes […]
Unusual ceremony
On May 6th, at exactly 12:30 all the BGS held a Zoom Meeting. Students and teachers were extremely happy to see one another in one space. Our School Headmistress, […]
May 6th unusual day
The day of our school patron saint,  St. George`s day, is traditionally celebrated in BGS with special charitable activities, exhibition and fair. The whole school participates in donation. This […]
BGS online teaching success on TV Imedi
In Georgian educational sphere BGS was nominated as the leading and innovative school with online teaching achievements. TV Imedi dedicated a full stream report to our school. Irma Javashvili, […]
Unusual May 6 Day
The day of our school’s Patron Saint,  St. George, is traditionally celebrated in BGS with special charitable activities, exhibition and fair. The whole school participates in donation. This is […]