უფროსკლასელები უმცროსკლასელებს ასწავლიან
X კლასის მოსწავლეებმა  ჩვენ ვკითხულობთ, ვსწავლობთ ,,ვეფხისტყაოსანს” პროექტის ფარგლებში თავიანთი შარშანდელი გამოცდილება (,,ვეფხისტყაოსნის’’ ხელნაწერი ვერსიის შექმნის შესახებ) გაუზიარეს უმცროსკლასელებს. ეს იყო საინტერესო შეხვედრა, მათ ბავშვებს უჩვენეს თავიანთი ნამუშევარი, აუხსნეს, […]
საქველმოქმედო აქცია COATS
საქველმოქმედო აქცია COATS შევმოსოთ უპოვარი ბავშვები ზამთრის სამოსით საქართველოში უკვე მერვე წელია ტარდება. BGS უკვე რამდენიმე წელია ამ აქციის ერთ-ერთი აქტიური მონაწილეა. სკოლაში გროვდება: თბილი სამოსი, წიგნები, სათამაშოები, ფეხსაცმელი […]
მშობელთა კრებები
ოქტომბრის ბოლო კვირას საშემოდგომო არდადეგების წინ, სკოლის ყველა კლასისათვის ჩატარდა მშობელთა კრება, რომლის დროსაც ყველა მასწავლებელთან ინდივიდუალური შეხვედრის საშუალება ეძლევა მშობელს. გამოცდილებამ გვიჩვენა, რომ მსგავსი შეხვედრები ძალიან მნიშვნელოვანი და ნაყოფიერია.
IE-ის უნივერსიტეტის წარმომადგენლის ვიზიტი
25 ოქტომბერს BGS-ს ესტუმრა IE-ის  უნივერსიტეტის წარმომადგენელი. IE ერთ-ერთი წამყვანი უნივერსიტეტია ევროპაში და სტუდენტებს სხვადასხვა მიმართულების პროგრამებს სთავაზობს ევროპის რამდენიმე ქვეყანაში. უნივერსიტეტის წარმომადგენელი მოსწავლეებს ზოგადად ევროპაში ცხოვრებაზე, სწავლასა და […]
ჩვენი ბაღი
BGS – ის დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეებისათვის სასწავლო პროცესი დაიწყო თემით – მზრუნველობა. სადამრიგებლო საათის ფარგლებში მასწავლებლები და მოსწავლეები ოქტომბერში საუბრობდნენ, როგორც ერთმანეთის გაფრთხილებასა და ზრუნვაზე, ასევე გარემოს მოწესრიგების აუცილებლობაზე […]
BGS-ის წიგნის კლუბი
სიამოვნებით გვინდა გაცნობოთ რომ შეიქმნა და უკვე წარმატებით ფუნქციონირებს BGS-ის ინგლისური წიგნების კლუბი. ეს არის არაჩვეულებრივი შესაძლებლობა ინგლისური ენის ცოდნის გასაღრმავებლად. ესტუმრეთ შემდეგ ვებ-გვერდს წიგნების შესაკვეთად ! წიგნები შეგიძლიათ გამოიწეროთ […]

Seniors teaching juniors
Year X students shared their experiences of participating in the project – “We are reading and studying The Knight in the Panther’s Skin” – with our junior students. They […]
COATS
The community outreach program COATS – Clothing Others Against the Snow, has been conducted in Georgia for 8 years already. BGS has been one of the participant schools for […]
Individual consultations for parents
In the final week of October before Autumn Holidays, individual parent consultations were held for each year-group. From our experience, these kinds of consultations are usually very productive. We […]
IE University Visit
On October 25, a representative of IE University visited BGS senior students. IE is a leading university in Europe offering students diversity of programmes in different campuses. Mane spoke […]
BGS Garden
The new academic year for BGS  juniors started with the theme of care. Within form hours, teachers and students have been discussing and fulfilling caring duties both towards each […]
BGS Book Club
We are delighted to announce the first St. George’s British-Georgian School English book club is up and running. This is a wonderful opportunity for parents to expand their child’s […]