დიდი ქართველი მეფეები
BGS-ში აპრილი დედა ენის თვეა სწორედ ამიტომ დაწყებითი საფეხურის ყველა ღონისძიება ქართულ ენაზე ჩატარდა და მიეძღვნა ქართულ ანბანს, დიდ ქართველ მეფეებსა და ქართულ მუსიკას. IV კლასელებმა კლასის დამრიგებლის რუსუდან […]
BGS-ის მძვინვარე ლომები დაბრუნდნენ!
დიდხნიანი პაუზის შემდეგ BGS-ის “ლომებმა” ამ სეზონის პირველი მატჩი გამართეს. მათი ბრწყინვალე დაბრუნება ჰამილტონის სკოლის წინააღმდეგ გამარჯვებით დასრულდა. ვულოცავთ ჩვენს “ლომებს” გამარჯვებას და კიდევ ბევრ წარმატებას ვუსურვებთ მომავალში! იგეგმება […]
University Presentation
სკოლას LLC International University საერთაშორისო უნივერსტეტის წარმომადგენლები ესტუმრნენ და მოსწავლეებს წარმოუდგინეს პრეზენტაცია უნივერსიტეტის შესახებ. ჩვენი სტუმრები იყვნენ აისტე მოტეკატინი და ანა ტატულაშვილი – ქართველი გოგონა, რომლიც წელს ამთავრებს ამ […]
გაეროს პროექტი აშშ-ში
ჩვენმა მოსწავლემ, ქეთი აბულაძემ მონაწილეობა მიიღო აშშ-ში, ნიუ-იორკსა და ვაშინგტონში გამართულ გაეროს პროექტში, რომელიც მიზნად ისახავდა ახალგაზრდების ჩართულობას საერთაშორისო საკითხებში. პროგრამაში მონაწილეობას იღებდნენ დელეგატები მსოფლიოს მრავალი ქვეყნიდან. ვიზიტი მოიცავდა ოფიციალურ […]
საზაფხულო სკოლა დიდ ბრიტანეთში
10 BGS students will be leaving for UK this summer for Fulmur Grange summer school. Reservations are being made. Students will be accompanied by our International Relations Manager, Sopo Chkheidze. […]
აპრილი – დედა ენის თვე
BGS-ში აპრილი დედა ენის თვეა სწორედ ამიტომ დაწყებითი საფეხურის ყველა ღონისძიება ქართულ ენაზე ჩატარდა და მიეძღვნა ქართულ ანბანს, დიდ ქართველ მეფეებსა და ქართულ მუსიკას. პირველკლასელებმა ანბანი გააცილეს და არაჩვეულებრივი […]
წარმატებულ მოსწავლეთა COBIS-ის ჯილდოები
COBIS-ის (ბრიტანული საერთაშორისო სკოლების საბჭოს)   წევრობა ჩვენი სკოლისთვის სასარგებლოა რამოდენიმე მიზეზით: გარდა იმისა, რომ წვდომა გვაქვს განმანათლებლების საერთაშორისო საზოგადოებასთან მსოფლიოს თითქმის ყველა კუთხიდან, COBIS ასევე გვეხმარება ჩვენი უნიკალური მოსწავლეების […]
გავუფრთხილდეთ საკუთარ სხეულს
აპრილის რამოდენიმე ასამბლეა მიეძღვნა როგორც სამყაროსა და კულტურული მემკვიდრეობის გაფრთხილების აუცილებლობას, ასევე ადამიანის ჯანსაღი ცხოვრების მნიშვნელობას. დედამიწა კაცთათვის  შეიქმნა და თუ ჩვენ დავზიანდებით  და გავნადგურდებით აზრს დაკარგავს დანარჩენი ქმნილების […]
საერთაშორისო დოკუმენტური კინოფესტივალი
CinéDOC- Tbilisi  არის საერთაშორისო დოკუმენტური კინოფესტივალი, რომელიც საერთაშორისო და ქართულ უნიკალურ შემოქმედებით დოკუმენტურ კინოს აერთიანებს. კინოჩვენებების გარდა, ფესტივალი ორგანიზებას უწევს დისკუსიებს, მასტერკლასებს, ვორქშოფებსა და კითხვა-პასუხის სესიებს, საერთაშორისო სტუმრებისა და […]
ჩვენი დაზრდილი უფროსკლასელი ბარტყები თბილი ქვეყნებისაკენ მიფრინავენ…
ჩვენი ორი მეთორმეტეკლასელი უკვე ჩაირიცხა უნივერსტეტებში! გულითადად ვულოცავთ რუსო დუშუაშვილს და აკო სვანიძეს ამ წარმატებას! რუსო NABA-ს უნივერსტეტის სტუდენტი იქნება, რომელიც ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური ხელოვნების აკადემიაა იტალიაში, აკო კი […]

Great Georgian Kings
For us in BGS April is the month of Georgian Language. So every event of the month in the junior department was held in Georgian language and was devoted […]
BGS Roaring Lions are back!
After a long break of no matches against other schools, BGS Lions recently played their first match of the season. Their return was remarkable, as they won their first […]
University Presentation
LLC International University representatives have recently visited BGS and made a presentation about their university programmes for our senior students. The visitors were Aiste Motekaitiene and Anna Tatulashvili, a […]
Guest from UNESCO
At the discretion of our Art teacher, Nino Tsitsishvili,  Junior students participated in a project called “No to Terrorism”. Students of Years I-V painted different monuments of the world’s cultural […]
UN Project in USA
Our senior student Keti Abuladze, has recently participated in a model UN project that was held in New York City and Washington DC, USA. The aim of the project […]
Summer School in UK
10 BGS students will be leaving for UK this summer for Fulmur Grange summer school. Reservations are being made. Students will be accompanied by our International Relations Manager, Sopo Chkheidze. […]
Month of Georgian Language
COBIS Student Awards
Being a member of COBIS (Council of British International Schools) is advantageous for BGS for many different reasons. Other than having access to international community of educators from all […]
Taking care of our bodies
A couple of assemblies  in April were dedicated not only to the necessity of preserving the world and its cultural heritages, but also to the importance of healthy lifestyle […]
International Documentary Film Festival
CinéDOC- Tbilisi’  is an international documentary film festival. The general audience will have the chance of watching a variety of documentary films with unique directing visions, original  styles, and powerful […]