სახალისო მათემატიკა მარტი ტრადიციულად მათემატიკის თვეა ბიჯისეში. IV და V კლასებში ჩატარდა მათემატიკური ოლიმპიადა. საუკეთესო შედეგები აჩვენეს მეხუთეკლასელებმა: მათე კაიუმოვმა, ოთარ ლომთაძემ და მეოთხეკლასელებმა: ალექსანდრე ჯაფარიძემ, მელისა კაზმირჩუკმა, ნიკოლოზ […]
სტუმრად ჩრდილების თეატრში
სტუმრად ჩრდილების თეატრში დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეები ხელის ჩრდილების თეატრს „ბუდრუგანა გაგრას” ესტუმრნენ. ბავშვებმა ჯერ ჩრდილებით შექმნილი მუსიკალური წარმოდგენა ნახეს, მერე კი კულისებში მიიწვიეს, ყურადღებით მოისმინეს თეატრის შექმნის ისტორია, დაეწრნენ […]
საცდელი გამოცდები მარტში ტრადიციულად iPrimary-ის, IGCSE-ის, AS და A level-ის საცდელი გამოცდები ჩატარდა. ყველა საგნის მასწავლებელს შეხვდნენ საგამოცდო ცენტრის ხელმძღვანელი ეკა კვაჭანტირაძე, საერთაშორისო პროგრამების ხელმძღვანელი ხატია გოგილაშვილი და განიხილეს […]
ბიჯიესელები ათენში
ბიჯიესელები ათენში ბიჯიესის მოსწავლეები გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში სტუმრობდნენ ათენის საერთაშორისო სკოლას. ვიზიტის განმავლობაში ისინი თანატოლებთან ერთად ესწრებოდნენ გაკვეთილებს, აქტიურად ერთვებოდნენ დებატებსა და დისკუსიებში და მონაწილეობდნენ მრავალფეროვან საკლასო აქტივობებში.ეს გამოცდილება […]
ვულოცავთ
ვულოცავთ ნიტა ხარიტონაშვილს ევერესტის ოლიმპიადასა და დავით გრეკოვს კინგსის ოლიმპიადაში გამარჯვებას. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser.To do so, please follow these […]
ჩვენ გვიყვარს ბუნება
ჩვენ გვიყვარს ბუნება მარტის თვის აქტივობები ყველაზე პატარა ბიჯიესელებისთვის ძალიან საინტერესო და შემეცნებითი აღმოჩნდა. ყველაფერი – ლექსები, მოთხრობები, ზღაპრები, ძერწვა, ხატვა და გამოფენა – ბუნების თემატიკას და მასთან დაახლოებას […]
ლიტერატურული თეატრი
ლიტერატურული თეატრი III და IV კლასები იყვნენ ლიტერატურულ თეატრში. ნახეს სულხან-საბა ორბელიანის იგავ-არაკების მიხედვით დადგმული სპექტაკლი. მოსწავლეებისთვის საინტერესო იყო სცენაზე გაცოცხლებული ნაცნობი თუ უცნობი სიუჟეტებისა და პერსონაჟების ხილვა. To […]
ციკას ოინები გრძელდება
ციკას ოინები გრძელდება ჩვენმა მასწავლებელმა, ქეთი გელაშვილმა, კვლავ ძალიან გაახარა პატარები და ციკას ოინების გაგრძელება წაუკითხა. ბავშვები ძალიან კმაყოფილები იყვნენ და ბევრი კითხვაც დაუსვეს ავტორს. To view this content, […]

Fun with Mathematics
Fun with Mathematics March is traditionally Mathematics Month at BGS. Students in Grades IV and V took part in a Mathematics Olympiad. The best results were achieved by Grade […]
Visit to the Shadow Theatre
Visit to the Shadow Theatre Primary school students visited the shadow theatre “Budrugana Gagra”. They first enjoyed a musical performance created through shadow art and were later invited backstage. […]
Mock Examinations In March, as is tradition, mock examinations for iPrimary, International GCSE, AS and A Level were conducted. Subject teachers met with the Head of Centre, Eka Kvachantiradze, […]
BGS Students in Athens
BGS Students in Athens BGS students recently travelled to Athens for an engaging exchange and cultural programme that combined academic learning with exploration of one of Europe’s most historic […]
Congratulations
Congratulations We warmly congratulate Nita Kharitonashvili on her success in the Everest Olympiad and David Grekov on his victory in the Kings Olympiad. To view this content, you need […]
We Love Nature
We Love Nature All March activities for our young BGS students were highly engaging and educational. Everything from poems and stories to fairy tales, sculpting, painting, and exhibitions was […]
Literary Theatre
Literary Theatre Students from Grades III and IV attended a performance at the literary theatre based on the fables of Sulkhan-Saba Orbeliani. They particularly enjoyed seeing both familiar and […]
Tsika’s Tricks Continue
Tsika’s Tricks Continue Our teacher, Keti Gelashvili, once again delighted the young students by reading them the continuation of Tsika’s Tricks. The children were very happy and eagerly asked […]