π რიცხვის დღე ბიჯიესში
π რიცხვის დღე ბიჯიესში ბიჯიესში აღვნიშნეთ π (პი) რიცხვის საერთაშორისო დღე!სახლებს შორის გაიმართა სახალისო მათემატიკური ვიქტორინა, რომელშიც მონაწილეობდნენ IX-X კლასების მოსწავლეები. გაიმარჯვეს კელტებმა და მათი გუნდის თითოეულ წევრს გადაეცა […]
სახალისო შეჯიბრი ბლინებით
სახალისო შეჯიბრი ბლინებით ყველიერის სამშაბათს, ძველი ინგლისური ტრადიციისამებრ, ბიჯიესში სახალისო შეჯიბრი – „ბლინების დღე“ გაიმართა. ამ „მარათონში“ ოთხივე სახლმა მიიღო აქტიური მონაწილეობა. საბოლოოდ ადგილები ასე გადანაწილდა: I – იბერები; […]
ღირსების ორდენი
ღირსების ორდენი ბიჯიესის მთელი გუნდი ვულოცავთ ქალბატონ თამარ ჯაფარიძეს, ჩვენი სკოლის დამფუძნებელს, ღირსების ორდენით დაჯილდობას – მთარგმნელობით საქმიანობაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისა და პროფესიონალიზმისათვის.
დიდი წარმატება
დიდი წარმატება მარტში, ქვეყნის მასშტაბით გაიმართა „ინგლისურად მოლაპარაკეთა საზოგადოების“ ყოველწლიური კონკურსი „საჯარო გამოსვლაში“. კონკურსის ასი მონაწილედან ბოლო, მესამე ტურში (რომლის თემაც იყო „დიდ ლიდერს სამყაროს წამში შეცვლა შეუძლია“) მხოლოდ […]
მათემატიკური ოლიმპიადა
მათემატიკური ოლიმპიადა 26 მარტს მესამე და მეოთხე კლასებში ჩატარდა მათემატიკური ოლიმპიადა. გამოვლინდნენ გამარჯვებულები. მეოთხე კლასებში: სვიატოსლავ სემენოვი (პირველი ადგილი), დემეტრე მწითური (მეორე ადგილი), ქეთევან რაზმაძე (მესამე ადგილი). მესამე კლასებში: […]
ვულოცავთ ჩვენს მოსწავლეებს!
ვულოცავთ ჩვენს მოსწავლეებს! მესამეკლასელმა ლიანა ხანსარმა ჰიპ-ჰოპის ცეკვის აკადემიის კონკურსზე (ექვს – რვა წლიანთა ასაკობრივი ჯგუფი) პირველი ადგილი აიღო, მეექვსეკლასელმა რომისა ჰასანზადესმა კი (ცხრა-თერთმეტ წლიანთა ასაკობრივი ჯგუფი) – მეორე […]
21 მარტი
21 მარტი მესამეკლასელებმა 21 მარტს აღნიშნეს დაუნის სინდრომის საერთაშორისო დღე. მათ ნახეს ვიდეომასალა და ნახატები მიუძღვნეს “მზის შვილებს”.
საცდელი გამოცდები მარტში iPrimary-ის. IGCSE-ის, AS და A level-ის საცდელი გამოცდები ჩატარდა. აღსანიშნავია, რომ მეექვსეკლასელები უკვე მესამე წელია, ჩართულნი არიან საგამოცდო სამზადისში. ტესტები შემოწმებული და შეფასებულია. ყველა საგნის მასწავლებელს […]
სახალისო აქტივობები
სახალისო აქტივობები მეექვსეკლასელებმა მათემატიკის გაკვეთილზე მასშტაბის შესწავლის შემდეგ გააკეთეს ქალაქის მაკეტი. მსგავსი აქტივობები ძალიან ახალისებს სასწავლო პროცესს.
თეატრი სტუმრად ბიჯიესში
თეატრი სტუმრად ბიჯიესში მოზარდ მაყურებელთა თეატრი გვესტუმრა ბიჯიესში. ამჯერად ჩვენ ძალიან საინტერესო სპექტაკლი – „გრიგოლ ფერაძის ცხოვრება“ ვიხილეთ. ეს გახლდათ ორიგინალურად გადაწყვეტილი ინსცენირება. მსგავსი შემეცნებითი ხასიათის პროექტები ძალიან მნიშვნელოვანია […]

„π Day” in BGS BGS celebrated the international ‘π Day’ by holding a fun math quiz between the houses. The house teams consisted of the 9th and 10th graders. […]
Pancake Race
Pancake Race On Shrove Tuesday, according to the old English tradition, BGS held a fun competition of ‘Pancake race’. All four houses took an active part in this “marathon”. […]
The Order of Merit
The Order of Merit The entire team of BGS congratulates the founder of our school, Mrs. Tamar Japaridze, on being awarded the Order of Merit for her high professionalism […]
Great success
Great success In March, the English Speaking Union (ESU) held a countrywide annual competition in PUBLIC SPEAKING. Of the 100 contestants only 12 were able to make it to […]
Math Olympiad
Math Olympiad The math Olympiad was held on 26-th of March between year III and year IV. The winners were announced: Sviatoslav Semenov (I place), Demetre Mtsituri (II place), […]
Huge Congratulations!
Huge Congratulations! Our third-grader Liana Khansar took the first place at the competition of the “Hip-Hop Dance Academy” (age group six to eight years), while the sixth-grader Romisa Hasanzades […]
March 21
March 21 On March 21, third-graders celebrated ‘International Down Syndrome Day’. They watched the video material and dedicated the pictures to the “sons of the sun.”
Mock Examinations iPrimary, IGCSE, AS and A level mock examinations were held in March. It should be noted that this year the sixth-graders will pass their iPrimaries for the […]
Fun Activities
Fun Activities Having learned what the scale is and how it works, the sixth-graders made a model of the city. Such fun activities make the learning process really enjoyable.
BGS Hosted Theatre Again
BGS Hosted Theatre Again In March, BGS hosted The Theatre of the Young Spectators. This time we watched a very interesting version of the play “The Life of Grigol […]