III ალფა კლასის საახალწლო პროექტი  გადაიქცა საოცარ ზღაპრად „კიკი და ზიკი“. მოსწავლეებმა საინფორმაციო ტექსტიდან „ზამთარი“ ამოირჩიეს სიტყვები: ზამთარი, ტყე, შეშა, თოვლი, გადაბარდნილი და შეთხზეს ამბავი კიკისა და ზიკის შესახებ. […]
საახალწლო სამზადისი
VI კლასის მოსწავლეებმა  წარმოადგინეს თავიანთი შემოქმედების ნიმუშები დიორამებისა და ზუმის ვიდეოჩანაწერების სახით. ამ პროექტზე მუშაობისას ისინი თავად მოგვევლინენ პიესების ავტორებად, თოჯინების გამხმოვანებლებად და მსახიობებად. ბავშვებმა ნამდვილი საახალწლო განწყობა შეგვიქმნეს.
პატარა ეკოლოგები
VII კლასის მოსწავლეებმა წარმოადგინეს ძალიან საინტერესო კვლევა, დაწერეს სტატიები,  გაგვიზიარეს თავიანთი მოსაზრებები და რაც მთავარია, პრობლემის გადაჭრის გზები დასახეს ძალიან მნიშვნელოვან საკითხზე – წყნარი ოკეანის დაბინძურების გავლენა მსოფლიო ოკეანის  […]
კულინარი სტუმრად BGS -ში
BGS – ის გუნდი მადლობას უხდის ჩვენს უკრაინელ მეგობარს, ილონა ოსტაპჩუკს, რომელმაც III ალფა კლასისა და IV ა კლასის მოსწავლეებს (თავისი შვილების ნელი და დავით იოსელიანის კლასელებს) ნამდვილი დღესასწაული […]
პროექტი მარია სევაკიანთან ერთად
ინგლისურის პედაგოგმა მარია სევაკიანმა II კლასელებთან ღია გაკვეთილი ჩაატარა.  მოსწავლეებმა წარმოთქვეს საახალწლო ლექსები, გამოიცნეს საახალწლო გამოცანები, იცეკვეს სახალისო ცეკვები და ბოლოს ხისგან გაკეთებული ნაძვის ხის სათამაშოები ულამაზესად მოხატეს.
ბარბარობა BGS-ში
წმინდა ბარბარე ბავშვების განსაკუთრებული მფარველია.  სწორედ ამიტომ გადავწყვიტეთ ეს დღე განსაკუთრებით აღგვენიშნა:17 დეკემბერს სკოლაში სახალისო ლაბორატორია გვეწვია. I და II კლასის მოსწავლეები დიდი ინტერესითა და ხალისით მონაწილეობდნენ ექსპერიმენტში. სკოლა […]
გია მურღულია სტუმრად BGS -ში
13 დეკემბერს  ფილოლოგი გია მურღულია შეხვდა  ჩვენი სკოლის IX, X, XI კლასელებს. მან მოსწავლეებს გააცნო საკუთარი საგანმანათლებლო პროგრამები, წაუკითხა მცირე პროზის ნიმუშები და ესაუბრა მათ მარადიულ ღირებულებებზე. ბავშვებმა დასვეს […]
პროექტი „საუკეთესო პარტია“
ჭადრაკის პედაგოგის თეკლა მაჭარაშვილის ინიციატივით,  IVა, IVალფა და V ალფა კლასებში დეკემბრის მთელი თვის განმავლობაში პროექტი “საუკეთესო პარტია“ განხორციელდა. იზოლაციაში მყოფი Vა კლასის მოსწავლეებისათვის კი ზემოაღნიშნული პროექტი იანვარში შედგება.აი […]
IPLS ტრენინგი
რამდენადაც BGS-ს სულ ახლახანს Pearson Edexcel-ის მიერ მიენიჭა ბრიტანული საერთაშორისო დაწყებითი სკოლის შესაბამისი სასწავლო პროგრამის,  iPrimary-ის განხორციელების უფლება, სკოლის მასწავლებლები და ხელმძღვანელები ჩართული არიან 5 დღიან/15 საათიან, პროგრამის დანერგვის […]

Santa and Elf visit BGS
December 24, the last day of the semester, was full of surprises for junior students. In the morning, Santa and Elf visited the school, engaging students from the first […]
New Year in different parts of Georgia
Grade VII students presented a project about how people celebrate the New Year in different parts of Georgia – they created small original plays on this topic, as a […]
Kiki and Ziki
The third alpha class New Year’s  project turned into an amazing fairy tale “Kiki and Ziki”. The students chose the words from the informative text ‘’Winter’’ such as :winter, […]
The New Year preparations
Grade VI students presented their  creative samples in the form of Dioramas and Zoom video recordings. While working on this project, they found themselves as playwrights, puppet voice announcers […]
Little ecologists
Grade VII students presented a very interesting study, wrote articles, shared their views and, most importantly, outlined ways to solve a problem on a very important issue – The […]
Project with Maria Sevakian
English teacher Maria Sevakian conducted an open lesson with the second graders. T he students recited New Year poems, guessed puzzles concerning NewYear, danced fun dances, and finally, beautifully […]
Culinary guest at BGS
The BGS team would like to thank our Ukrainian friend, Alyona Ostapchuk, for organizing a real celebration for the classes of 3rd Alpha and 4th A ( with her […]
St. Barbara’s day at BGS
St. Barbara is a guardian saint of the children.  That is why we decided to celebrate the day with a special activity:On December 17, we hosted a fun laboratory […]
Project “Best game of Chess”
By the initiative of chess teacher Tekla Macharashvili,  the project “Best game of chess” was implemented in the 4th A, 4th Alpha and 5th Alpha classes throughout the month […]
Gia Murghulia as a guest at BGS
On December 13,  the philologist Gia Murghulia met with 9th, 10th and 11th graders of our school. He introduced his own educational programs to our students, read brief prose […]