BGS-ში 24 თებერვალს BGS-ში 24 თებერვალს დაინტერესებული მშობლებისა და ბავშვებისათვის ღია კარის დღე ჩატარდა ზუმის ონლაინ პლატფორმით. დამსწრე საზოგადოებას ჩვენმა დირექტორმა ეკა კვაჭანტირაძემ პრეზენტაცია წარუდგინა სკოლის შესახებ. შეხვედრა დიდხანს […]
წყლის ახალი სენსორული სისტემა
კორონა ვირუსთან დაკავშირებული არასტაბილური ეპიდვითარების ფონზე  გადავწყვიტეთ და სკოლის საპირფარეშოებში წყლის სენსორული სისტემა დავამონტაჟეთ. ამიერიდან ჩვენი მოსწავლეები და თანამშრომლები ონკანების და ქაფის კონტეინერების შეხების გარეშე, მხოლოდ მოძრაობაზე რეაგირე ონკანების […]
წიგნის საჯაროდ კითხვის მსოფლიო დღე BGS-ში
წიგნის საჯაროდ კითხვის დღე მსოფლიოში  ცნობილი ღონისძიებაა და მას ყოველწლიურად 100-ზე მეტ ქვეყანაში აღნიშნავენ, ღონისძიებაში მონაწილეთა რაოდენობა 31 მილიონამდე აღწევს. საქართველოში წიგნის საჯაროდ კითხვის მსოფლიო დღე უკვე მეექვსედ აღინიშნება.დიდი მადლობა დაწყებითი საფეხურის დამრიგებლებს, […]
ბრიტანული უნივერსიტეტი სტუმრად BGS-ში
ბრიტანული უნივერსიტეტი საქართველოში დაარსდა 2020 წელს, ბუკინგემის უნივერსიტეტის მხარადჭერით.  უნივერსიტეტი ახორციელებს ორ საბაკალავრო პროგრამას (ბიზნესი და მენეჯმენტი, პოლიტიკის მეცნიერება), რომელიც შემუშავებულია ბუკინგემის უნივერსიტეტთან ერთად. 24 თებერვალს ბრიტანული უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა […]
ცნობილი კალათბურთელი
ზოგიერთმა ჩვენგანმა ალბათ, არც იცის, რომ ამერიკული კალათბურთის 21 წლის ამომავალი ვარსკვლავი სანდრო მამუკელაშვილი BGS-ელია! ქართული ეროვნული კალათბურთის იმედმა თავის კლუბ „სეტონ ჰოლის“ შემადგენლობაში ამას წინათ მორიგი გამორჩეული მატჩი […]
ცნობილი ასტრობიოლოგი
“რაც უფრო იკვლევ კოსმოსს, მით უფრო გიყვარდება დედამიწა”,-  განაცხადა მარიამ ტარასაშვილმა.იცით, თუ არა, რომ ქართველი მეცნიერების – ნუგზარ ალექსიძის, მარიამ ტარასაშვილისა და ზურაბ ლომთათიძის გვარსახელები ჩართეს იმ ასტრობიოლოგთა სიაში, რომელიც […]
გრიგოლ ხანძთელის ნაკვალევზე
12 თებერვალს X კლასის მოსწავლეებმა   წარმოადგინეს პროექტი “გრიგოლ ხანძთელის ნაკვალევზე” .   მოსწავლეებმა ორი საგნის – ისტორიისა და ქართული ლიტერატურის ინტეგრირების შედეგად მოამზადეს საინტერესო ბროშურა. წარდგენის შემდგომ მოწვეულმა სტუმარმა, ცნობილმა არქიტექტორმა […]

New sensor water system
In reference to unstable COVID Virus and epidemic conditions, we decided to montage new sensor water system in school restrooms. Since present all our students and teachers will be […]
On February 24th, BGS conducted an Open Day for the parents and students concerned. The audience attended presentation about school, which was held on Zoom platform by headmistress Ms. […]
British University at BGS
British University was founded in Georgia  in 2020, with the support of Buckingham University. Two Bachelor programs (Business and Management, Political Science) are implemented at the university, which is […]
World Read Aloud Day in BGS
World Read Aloud Day  is a well-known celebration which is signified annually in more than 100 different countries all around the world. The number of participants reached 31 million. […]
Famous Astrobiologist
“The more you observe cosmos, the more you fall in love with the Earth” – claimed Mariam Tarasashvili.Did you know that the names of those Georgian astrobiologists – Nugzar […]
Popular Basketball player
Some of us probably even do not know that 21 year-old rising star of American Basketball is Sandro Mamukelashvili, BGS former student.The hope of National Georgian Basketball player held […]
On the trails of Grigol Khantsteli
On February 12th, grade X students performed project “On the trails of Grigol Khantsteli”. The students prepared an interesting brochure by the help of integrating two subjects – History […]