BGS ონლაინ სწავლების ახალი შესაძლებლობების ძიებაში
დისტანციურ სწავლებაზე გადასვლისას ბევრი რამ შეიცვალა: თანამშრომელთა სამუშაო დროის ლიმიტი განუსაზღვრელი გახდა, გაკვეთილების დაგეგმვის ჩვეული რეჟიმი შეიცვალა, აუცილებელი გახდა ონლაინ პლატფორმების ეფექტური გამოყენება მოსწავლეთა მაქსიმალურად მაღალი ჩართულობის მისაღწევად. ჩვენი […]
მოსწავლეთა ქცევის ახალი წესები დისტანციური სწავლების პირობებში
COVID-19-ის პანდემიასთან ბრძოლის პირობებში, თვითიზოლაციაში ყოფნამ რადიკალურად შეცვალა ჩვენი ცხოვრება. ამ უკონტროლო სიტუაციაში განსაკუთრებით უჭირთ მოზარდებს, ბავშვებს. ფსიქოლოგების რჩევით, სასიცოცხლოდ აუცილებელია “ახალი წესების” შემოღება, რათა მოსწავლეებმა დისტანციურ პირობებშიც კი […]
GCSE და A Level გამოცდების 2020 წლის ზაფხულის სესიის გაუქმება
COVID-19 -ის გავრცელების გამო, დიდ ბრიტანეთსა და მსოფლიოს სხვა ქვეყნებში გაუქმდა GCSE და A Level გამოცდების 2020 წლის ზაფხულის სესია. ის მოსწავლეები, რომლებიც იყვნენ რეგისტრირებული აღნიშნული გამოცდებისთვის, წელს მიიღებენ […]
ცვლილებები საერთაშორისო გამოცდებში
COVID-19 – ის გავრცელებით მსოფლიოში  შექმნილი სრულიად უპრეცენდენტო სიტუაციის გამო, 18 მარტს, დიდი ბრიტანეთის მთავრობამ მიიღო სკოლების დახურვის და ქვეყნის მთელ ტერიტორიაზე GCSE/A Level გამოცდების გაუქმების გადაწყვეტილება. რაც შეეხება […]
დისტანციური სწავლება
კორონავირუსის პანდემიასთან დაკავშირებით საქართველოს საგანმანათლებლო სივრცის სრულ სპექტრში სასწავლო პროცესი შეჩერებულია 1 აპრილამდე. BGS 16 მარტიდან გადადის დისტანციური სწავლების რეჟიმზე. ძვირფასო მეგობრებო, გთხოვთ, გაითვალისწინოთ დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის […]
სკოლის შენობის დეზინფექცია
13 მარტს სკოლაში დეზინფექცია ჩაატარა კერძო კომპანიამ შპს დეზინსერვისმა. სპეციალური ხსნარებით დამუშავდა სკოლის და ეზოს პერიმეტრი, ყველა საკლასო ოთახი და სველი წერტილები.

BGS in search of new opportunities for online teaching
Lots of things have been changed for distant teaching:  time limit became indefinite for co-workers, ordinary lesson planning verified, it was obligatory to make effective use of online platform […]
New rules of behavior for the students in the process of distant teaching
Our lives have been radically changed since COVID-19 pandemic and self-isolation conditions. Teenagers and children find it very hard to handle this uncontrollable situation. According to psychologists it is […]
Cancellation of GCSEs and A Levels in Summer 2020
Due to COVID-19 outbreak, summer 2020  GCSE and A Level Exams have been cancelled. Students who were due to sit A level or GCSE exams this May and June […]
Changes in International Examinations
On March 18th the government of Great Britain  made a valid decision to close all schools and cancel GCSE/A Level Exams because of COVID-19 pandemic. As for International GCSE […]
Distance Teaching and Learning
In connection with the Covid-19, the process of schooling in Georgia was suspended until April 1. Consequently, BGS switches to distance teaching and learning mode from March 16. Dear […]
School Disinfection
LTD “Desinservice” undertook the cleaning operation at school on March 13th.The School area, yard, all the classrooms and WC were chemically disinfected with special liquids.