ჩვენი დიდი საყველიერო ბლინების სრბოლა!
24 თებერვალს BGS-ში ბრიტანული ტრადიციული ღონისძიება დაინერგა:  A Pancake Race! (საყველიერო ბლინების სრბოლა). ეს აქტივობა ინგლისის სკოლებში, აღდგომის დასაწყისში იმართება. მონაწილეებმა უნდა იყოჩაღონ და გაიქცნენ ბლინიანი ტაფით ხელში, პროცესში […]
ცრუ სახანძრო განგაში
19 თებერვალს სკოლაში ცრუ სახანძრო განგაში ჩაატარდა. ამის შესახებ წინასწარ არავინ იცოდა. შენობის ევაკუაცია მისაღებ დროში მოხდა და შარშანდელ წელთან შედარებით, უფრო მობილიზებული და მოწესრიგებული იყვნენ მოსწავლეები.
BGS-ში 22 თებერვალს დაინტერესებული მშობლებისა  და ბავშვებისათვის ღია კარის დღე ჩატარდა. სტუმრებს ჩვენმა მოხალისე მოსწავლეებმა და ადმინისტრაციის წევრებმა უმასპინძლეს. გაკეთდა ზოგადი პრეზენტაცია სკოლის შესახებ მშობლებისათვის, ხოლო მოსწავლეებისთვის აქტივობები ხელოვნების […]
English Speaking Union-ის პრეზიდენტის სტუმრობა BGS-ში
BGS-მა უმასპინძლა ESU-ს დამფუძნებლსა და პრეზიდენტს ქალბატონ მარინა ციციშვილს, რომელმაც საბაზო და საშუალო საფეხურის მოსწავლეებს გააცნო ESU-ს საქმიანობა და წარუდგინა მათ წინა წლის ESU-ს პროექტის გამარჯვებული მანანა ლევაშოვ-თუმანიშვილი, რომელმაც […]
მშობელთა კლუბი ბიჯიესში
18 თებერვალს მშობელთა კლუბის წარმომადგენლებს  შეხვდათ ecoscope-ს დამფუძნებელი გიორგი ბუჯიაშვილი, რომელმაც ისაუბრა საინტერესო აქტივობებსა და საზაფხულო ბანაკებზე, რომელსაც ზემოაღნიშნული ორგანიზაცია ჩვენი სკოლის ყველა მოსწავლეს სთავაზობს. დაინტერესებულ მშობლებს შეუძლიათ ინფორმაცია […]
საინტერესო აქტივობა
17 თებერვალს ჩატარდა ინტელექტუალური თამაში მეოთხე კლასელი მოსწავლეებისთვის. თამაში აგებული იყო გუნდური მუშაობის პრინციპზე. მათ თავად აირჩიეს გუნდის კაპიტანი და შეთანხმებულად პასუხობდნენ მასწავლებლების მიერ მომზადებულ შეკითხვებს, რომელიც ნასწავლი მასალის […]
მსოფლიო კითხვის დღე
თებერვლის პირველ კვირას დაწყებით საფეხურზე აღინიშნა მსოფლიო კითხვის დღე. “ვუკითხავთ პატარებს”. ასევე მოსწავლეებმა შექმნეს პოსტერი: “საუკეთესო ფრაზა” წაკითხული ნაწარმოებებიდან.

Our Grand Pancake Race!
On Monday, February 24, BGS introduced a British Tradition:  ‘A Pancake Race’ usually held in schools in England at the start of Lent, competitors have to run with a […]
Fire Drill
On February 19th was held yet another fire drill. This time nobody knew about it in advance. The building evacuation happened in the acceptable time. The students were far […]
On February 22nd , an open day was held at BGS for prospective parents and students. The guests were hosted by our student volunteers and members of the administration. […]
President of the English Speaking Union visits BGS
In February the founder and the President  of the local English Speaking Union (ESU) – Ms Marina Tsitsishvili – visited our school and told senior students about the ESU […]
Parents` Club
On February 18th the founder of Ecoscope Mr.Giorgi Bujiashvili, met the representatives of BGS Parents` Club. They were informed about interesting activities and summer camps that the organization offers […]
Interesting activity
On February 17th an intellectual game took place in BGS for year 4 students. The aim of the quiz game was to involve students in a team work: students […]
World Reading Day
In the first week of February,  junior students celebrated World Reading Day – “We read to the youngsters”. The students were also encouraged to make a poster ”The Best […]