ისტორიის და გეოგრაფიის ინტეგრირებული პროგრამები
წლევანდელი სასწავლო წლის VII და VIII კლასებისათვის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა დეპარტამენტმა შეიმუშავა ისტორიისა და გეოგრაფიის ქართული და ბრიტანული პროგრამების შეჯერებული, ორენოვანი ვარიანტი. თემების უმრავლესობა, საერთო ორივე პროგრამისთვის, ინტეგრირებულად შეისწავლება, ხოლო […]
განახლებული დიალოგები
უკვე 2 წელია, BGS-ში ხორციელდება „დიალოგების“ პროექტი, რომელიც მიზნად ისახავს მოსწავლეთა აზროვნების უნარის განვითარებასა და ფასეულობათა სწორი სისტემის ჩამოყალიბებას. წლევანდელი სასწავლო წლისათვის, მოსწავლეებს ვთავაზობთ ამ პროექტის განახლებულ ვარიანტს, რომელიც ყველა […]
ინგლისური ენის სახელმძღვანელოები ჩვენი ყველაზე პატარა წევრებისათვის
2018 წლის ზაფხული ზოგიერთი ჩვენგანისთვის საკმაოდ დატვირთული იყო. ჩვენი სკოლის დამფუძნებელი, თამარ ჯაფარიძე პირველკლასელებისათვის ინგლისური ენის სახელმძღვანელოზე – BGS გრაფონიქსზე – მუშაობდა. კომპლექტი სამი წიგნისაგან შედგება: მოსწავლის წიგნი, სამუშაო […]
ვულოცავთ 2018 წლის IGCSE და A Level-ის კანდიდატებს
ჩვენმა მოსწავლეებმა კიდევ ერთხელ ჩააბარეს ბრიტანული საერთაშორისო საკვალიფიკაციო გამოცდები ბრწყინვალე შედეგებით. ვულოცავთ ყველა მოსწავლესა და მასწავლებელს, რომლებმაც ბევრი იშრომეს ამ შედეგების მისაღებად. განსაკუთრებულად კი გვინდა კეთილი სურვილები ვუსურვოთ ჩვენს […]
BGS-ში ახალი სასწავლო წელი დაიწყო
დირექტორმა ემერიტუსმა დოქტორ კრისტოფერ გრინფილდმა და სკოლის დირექტორმა, ქალბატონმა ეკა კვაჭანტირაძემ ასობით მოსწავლეს, მშობელსა და სტუმარს უმასპინძლეს ახალი სასწავლო წლის გახსნაზე. ცერემონია სკოლის განახლებულ სპორტულ მოედანზე გაიმართა. სკოლის დამფუძნებლებმა, […]

Integrated programmes of History and Geography
BGS humanities department has worked out a bilingual integrated programme of Georgian and British curricula in History and Geography. The topics that are common for both programmes will be […]
Renewed programme for ”Dialogues”
The project “Dialogues” has been taking place at BGS for two years already. The project is aiming at developing students’ thinking and analytical skills and forming the right system […]
English textbooks for our youngest members
Summer 2018 has been pretty busy  for some of us. Our founder, Tamar Japaridze, has been working on the textbook for Grade 1 students – BGS Graphonics. The set […]
Well done IGCSE and A Level candidates 2018
Once again the BGS IGCSE and A-level results in the British International Examinations were excellent. We congratulate all students, and teachers, who worked hard to get those results. Especial […]
BGS New School Year Opens
Emeritus Headmaster Dr. Christopher Greenfield, and school Headmistress Dr. Eka Kvachantiradze welcomed hundreds of students, parents and visitors to the opening of BGS’s new school year. The ceremony was […]