25 მაისს ბოლო ზარი დაირეკა   მეთორმეტე კლასელებისათვის. სხვადასხვა კლასის მოსწავლეებმა მათ სიურპრიზი მოუმზადეს. ჩვენმა XII კლასელებმა წარმატებით ჩააბარეს სკოლის გამოსაშვები (კატი) გამოცდები. გულითადად ვულოცავთ მათ სკოლის დამთავრებას და ვუსურვებთ […]
BGS-ის ბრიტანულმა საგამოცდო ცენტრმა შემოწმება წარმატებით გაიარა!
24 მაისს, BGS-ში წინასწარ გაუფრთხილებლად მოვიდა ბრიტანული JCQ-ის (გაერთიანებული საბჭო კვალიფიკაციების მისანიჭებლად) წარმომადგენელი – ინსპექტორი. ასეთი ვიზიტების მიზანია იმის შემოწმება, თუ რამდენად ზუსტად იცავენ სკოლები – რომლებიც ბრიტანულ კვალიფიკაციებს […]
მემორანდუმი
2018 წლის 24 მაისს სან-დიეგოს უნივერსიტეტსა და წმინდა გიორგის სახელობის ბრიტანულ – ქართულ სკოლას შორის გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი. მემორანდუმის ფარგლებში გათვალისწინებულია: STEM-ის საგნების სწავლების პოპულარიზაცია, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ხელშემწყობი […]
BGS-ში დიდი საფეხბურთო განწყობა იყო
ჩვენი საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა ტრადიციულად სრულდება საფეხბურთო მატჩით. მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს შორის ამხანაგური შეხვედრა მეთორმეტე კლასელთა გამარჯვებით დასრულდა. ვულოცავთ, თითქმის უკვე ჩვენს კურსდამთავრებულებს გამარჯვებას და ვიმედოვნებთ, რომ მომავალშიც შემოგვიერთდებიან ამ […]
4 მაისის საქველმოქმედო აქცია
ჩვენს სკოლაში უკვე მეექვსე წელია  მაისის თვეში, გიორგობის დღესასწაულზე, ტარდება ყოველწლიური საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა,რომელშიც მთელი სკოლა იღებს მონაწილეობას. ეს არის განსაკუთრებული დღე BGS-ელებისათვის, ერთდროულად სახალისო და ძალიან სასარგებლო პროექტი. ვეხმარებით […]
მხიარული სტარტები IV კლასი
V კლასს ჩაუტარდა მხიარული სტარტები თემაზე “საგზაო მოძრაობის ნიშნები”. სამოქალაქო თავდაცვისა და უსაფრთხოების გაკვეთილზე კენჭისყრით შერჩეული 2 გუნდი ეჯიბრებოდა ერთმანეთს.

On May 25th, last bell rang in BGS for our Class of 2018. Members from other year-groups had prepared surprises for them. Our graduates passed all their CAT examinations […]
Memorandum
On May 24, 2018 a memorandum was formed between San Diego State University and St. George’s British-Georgian school. Based on the memorandum, the two institutions agree to cooperate among […]
BGS BRITISH EXAMINATION ARRANGEMENTS PASS INSPECTION!
On 24 May BGS received  a no-notice visit from a British JCQ (Joint Council for Qualifications) inspector. These inspection visits check that Schools offering British qualifications are enforcing all […]
Greatest footballers of BGS
Our May charity fair is usually concluded with a football match. Our students play against our staff members. This time, our Year 12 students won! Our warmest congratulations to […]
May Charity Fair
This year, we held the 6th traditional May – St. George’s charity fair in BGS. This is a very special occasion for everyone in BGS, as all of us […]
Fun Races for Year 4
Year 4 students had recently held fun races on the topic of “Traffic Safety Signs”. Two teams, chosen by voting at the lesson of Civil Safety and Self-defense, were […]