სკოლაში უკვე ტრადიციად იქცა  უმცროსკლასელების წინაშე უფროსკლასელების საინტერესო პრეზენტაციებით წარდგომა. ამჯერად IV კლასელი ანდრია ლაითაძე VI კლასელებს ესაუბრა ქართული დამწერლობის განვითარების საფეხურების შესახებ. პატარა მომხსენებელმა, რომელსაც ძალიან აინტერესებს ეს […]
კვლავ XII კლასელთა წარმატებების შესახებ
ვაგრძელებთ სასიხარულო ინფორმაციის მოწოდებას. სანდრო თავაძე ჩაირიცხა ევროპის 2 პრესტიჟულ უნივერსიტეტში: ფრანკლინის უნივერსიტეტი (შვეიცარია) და მიუნხენის ევროპული ბიზნეს სკოლა. ახლა კი არჩევანი მასზეა. ნატა ხატიაშვილი პირობითად (საბოლოო პასუხი დამოკიდებულია A […]
მე-9 კლასის კვლევა გეოგრაფიაში
„ეკონიმიკური აქტოვობებისა და ენერგიების“ შესწავლის შემდეგ მე-9 კლასელთა სამმა ჯგუფმა ჩაატარა კვლევა შემდეგ თემებზე: ადგილმდებარეობის გავლენა „ისთ ფოინთზე“; „ხილიანი“- ქარხნის ადგილმდებარეობის განმსაზღვრელი მიზეზები და შედეგები; საზოგადოებრივი აზრის კვლევა განახლებადი […]
სკოლის გამოსაშვები გამოცდები
ჩვენმა XII კლასელებმა წარმატებით ჩააბარეს სკოლის გამოსაშვები (კატი) გამოცდები. გულითადად ვულოცავთ მათ სკოლის დამთავრებას, განსაკუთრებით იმ ფონზე, როდესაც ქვეყნის მასშტაბით მოსწავლეთა სოლიდურმა რაოდენობამ ვერ გადალახა ბარიერი. წარმატებებს ვუსურვებთ!
შიდა სასკოლო ტურნირი ჭადრაკში
ჩატარდა კიდევ ერთი შიდა სასკოლო ტურნირი ჭადრაკში. იქიდან გამომდინარე, რომ ჭადრაკი ჭკვიანი მოსწავლეების თამაშია, ჩვენი უჭკვიანესი BGS-ელები ცდილობენ რაც შეიძლება ხშირად ავარჯიშონ გონება! ამჯერად ტურნირი ჩვენი სკოლის მეოთხე და […]
საქველმოქმედო ამხანაგური მატჩი
5 მაისის საქველმოქმედო აქცია ტრადიციულად გრძელდება საფეხბურთო მატჩით, რომლის ინიციატორები არიან XI კლასის ბიჭები. 16 მაისს ჩვენი სკოლის სტადიონზე გაიმართა ამხანაგური შეხვედრა მინიფეხბურთში. ერთმანეთს შეხვდნენ მოსწავლეები (VII, VIII, IX, […]
V კლასელების წარმოდგენა ”ყველაზე კარგი პაპა”
11 მაისს V კლასი გურამ დოჩანაშვილის ცნობილი ზღაპრის – “ყველაზე კარგი პაპა” მიხედვით, დადგმული სპექტაკლით წარდგა ფართო მაყურებლის წინაშე და დიდი მოწონება დაიმსახურა. კონკრეტული კლასისთვის, ბავშვების მონაცემების გათვალისწინებით, ზღაპარი […]
გარემოს დაცვა
საოცარია ჭისა და ბუნების მსგავსება: ჭას რასაც ჩასძახებ იმასვე ამოგძახებს, სწორედ ასევეა ბუნებაც-თუ კარგად ეპყრობი და ზრუნავ მასზე – ისიც გიცავს და გიფრთხილდება, საპირისპირო შემთხვევაში კი სავალალო შედეგია მოსალოდნელი. […]
ტრადიცია გრძელდება
წმინდა გიორგის სახელობის ბრიტანულ-ქართულ სკოლაში უკვე მეხუთე წელია ერთსა და იმავე დროს ტარდება ყოველწლიური საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა, რომელშიც მთელი სკოლა იღებს მონაწილეობას. ეს არის განსაკუთრებული დღე BGS-ელებისათვის, ერთდროულად სახალისო და […]
VI კლასის პრეზენტაცია ინგლისურად
VIა კლასის მოსწავლეებმა მოამზადეს ძალიან საინტერესო და თვალსაჩინო პრეზენტაციები. ბავშვებს კარგად ჰქონდათ გააზრებული, რა შედეგი მოაქვს უკანონო ნადირობას და რა მდგომარეობაშია დღეს იშვიათი გადაშენების პირას მყოფი ცხოველები. როგორ გავაცნოთ […]

It’s already become a tradition  in BGS that students prepare presentations for other classes. This time it was Year IV student, Andria Laitadze standing in front of Year VI […]
University acceptances of our graduates!
Other great news that we have to share with you is university acceptances of our graduates! Aleksandre Tavadze was accepted to two universities is Europe: Franklin University Switzerland and EU […]
Year 9 Geography Survey
After learning about economic activities and energies, 3 groups of year 9 students conducted surveys on the following topics: Location factors affecting East Point, Khiliani – reasons and results […]
School-Leaving Examinations
All our Year 12 students passed their school – leaving examinations. We would like to congratulate them with graduating from school after whole 12 years! Their current success is […]
BGS Chess tournament
Another chess tournament  was held in BGS! Since chess is a game for very clever students, our cleverest BGS members find the need to exercise their brains as much […]
Friendly Football Match for Charity
Our May 5 Charity fair traditionally continues with a friendly mini-football match organized by our Year 11 boys. On May 16, the friendly match was held on our stadium. […]
Year 5 students’ give a performance “The Best Grandpa”
On May 11, Year 5 students performed „The Best Grandpa“ in front of the large audience. The author and the director of the stage version, made after Guram Dochanashvili’s […]
We take care of our environment
It’s amazing how similar a well and the nature can be: whatever you call down into the well, the same message will get back to you. Likewise, if you […]
Long live traditions!
It’s been five years already that BGS is organizing its annual May Charity Fair. This very special day is fun and productive at the same time thus involving every BGS […]
Year 6 Presentations
Very interesting and distinguished presentations have been prepared by Year 6 A students. The presentations were helpful in realizing what might be the aftermaths of illegal hunting, and how […]