საერთაშორისო სერტიფიკატები
საერთაშორისო სერტიფიკატები უკვე რამდენიმე წელია, ბიჯიესში განსაკუთრებულად აღვნიშნავთ ბრიტანეთიდან გამოგზავნილი საერთაშორისო გამოცდების სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონიალს. 2024–25 სასწავლო წელიც გამორჩეული აღმოჩნდა!ყოველ წელს Pearson Edexcel გამოარჩევს იმ მოსწავლეებს, რომლებიც კონკრეტულ გამოცდაში […]
სტუმრები ბიჯიესში
სტუმრები ბიჯიესში მონტენეგროს Adriatic College-დან, რომელთანაც ბიჯიესს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი აქვს გაფორმებული, გვესტუმრნენ კოლეგები ეკატერინა ველიკაია და ეკატერინა ანოხინა. ვიზიტის მიზანი იყო პროფესიული გამოცდილების გაზიარება და მომავალი თანამშრომლობის გეგმების დასახვა.სტუმრები […]
წინა საახალწლო დღეები ბიჯიესში
წინა საახალწლო დღეები ბიჯიესში მთელი სკოლა აქტიურად ჩაება საახალწლო სამზადისში: ბავშვებმა ლამაზად მორთეს საკლასო ოთახები; ხელოვნების გაკვეთილზე მოსწავლეებმა დაამზადეს ლამაზი, ფერადოვანი საახალწლო სათამაშოები და თაიგულები.   ჩემი ჩუმი მეგობარი […]
რა? სად? როდის?
რა? სად? როდის? ბიჯიესში ჩატარდა ყველასთვის საყვარელი თამაშის – რა? სად? როდის? პირველი ტური.სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიად დაყოფილი გუნდები, სახლების მიხედვით იყო დაკომპლექტებული. საკმაოდ დაძაბული და საინტერესო თამაშის შედეგად მეორე […]
საშობაო ჩანახატი
საშობაო ჩანახატი დღესასწაული, რომელსაც ყველა – დიდი თუ პატარა – განსაკუთრებული სიხარულით ელოდება…პირველკლასელებმა ძალიან თბილი და საყვარელი კომპოზიცია – „საშობაო ჩანახატი“ წარმოადგინეს ინგლისურ-ქართულ ენაზე და ამ ლამაზი წარმოდგენით მშობლებს […]
სწავლება კეთებით
სწავლება კეთებით ბუნებისმეტყველების გაკვეთილი, როგორც ყოველთვის, საინტერესო და შემოქმედებითი გახლდათ. მესამეკლასელებმა თავად გააკეთეს რბილი სათამაშოები. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser.To do […]
იავნანამ რა ჰქმნა
იავნანამ რა ჰქმნა VIII ალფა კლასის მოსწავლეებმა წარმოადგინეს ლიტერატურულ-მუსიკალური კომპოზიცია „იავნანამ რა ჰქმნა?“, რომელიც ეფუძნებოდა იაკობ გოგებაშვილის ამავე სახელწოდების ცნობილ ნაწარმოებს. ღონისძიება მიეძღვნა დიდი საზოგადო მოღვაწისა და პედაგოგის, იაკობ […]
სტუმრად ჯადოსნურ ქალაქში
სტუმრად ჯადოსნურ ქალაქში 19 დეკემბერს ყველაზე პატარა ბიჯიესელები იყვნენ “ჯადოსნურ ქალაქში”. მათ ძალიან იხალისეს: არაჩვეულებრივი საახალწლო განწყობა, ლამაზი ატრაქციონები, საყვარელი ნუგბარი და, რაც მთავარია, საშობაო საჩუქრები… პატარები ძალიან ბედნიერები […]
ITSY-ის პლატფორმა
ITSY-ის პლატფორმა ჩვენი სკოლის ყოფილი მათემატიკის მასწავლებელი და ამჟამად ITSY-ის აღმასრულებელი დირექტორი – ალექსანდრე ბრეგაძე უფროსკლასელებს შეხვდა ასამბლეის ფარგლებში. შეხვედრის დროს მან მოსწავლეებს გააცნო ITSY-ის პლატფორმა და ისაუბრა იმაზე, […]

Welcoming our colleagues from Adriatic College
Welcoming our colleagues from Adriatic College Last week, we were delighted to welcome two colleagues – Ekaterine Velikaia & Ekaterine Anokhina – from Adriatic College located in Montenegro, whose visit provided […]
Countdown to the New Year at BGS
Countdown to the New Year at BGS The whole school eagerly joined in the New Year preparations, with students decorating their classrooms and creating colorful decorations and festive arrangements […]
What? Where? When? The first round of the much-loved intellectual game What? Where? When? was held at BGS. Teams were formed according to houses and divided according to different […]
Christmas Story
Christmas Story A celebration eagerly awaited by everyone – young and old alike…Our first graders delighted the audience with a warm and charming bilingual (English – Georgian) performance, A […]
Learning by Doing
Learning by Doing As always, the science lesson was engaging and creative. Third-grade students enjoyed hands-on learning as they created their own soft toys. To view this content, you […]
The Power of the Lullaby
The Power of the Lullaby Students of Grade VIII Alpha presented a literary and musical composition based on the well-known work The Power of the Lullaby by Iakob Gogebashvili.The […]
Visiting the Magical City
Visiting the Magical City On December 19th, our youngest BGS students visited the Magical City. They had a wonderful time enjoying the festive atmosphere, beautiful attractions, delicious treats, and, […]
Exploring Online Debates with ITSY
Exploring Online Debates with ITSY We were pleased to welcome our former math teacher and the CEO of ITSY – Alexandre Bregadze – to our school, who spoke with BGS students about the ITSY platform […]