თანადგომა წლევანდელი შემოდგომის ფესტივალი, მართლაც, განსაკუთრებული იყო ბიჯიესში! მთელი სკოლა–მშობლები, მასწავლებლები, დიდი თუ პატარა— დაირაზმა ყველასთვის საყვარელი მასწავლებლის დასახმარებლად.მოგეხსენებათ, ბიჯიესელებისათვის ქველმოქმედება უცხო არ არის, მაგრამ ეს დღე სრულიად გამორჩეული […]
გასვლითი გაკვეთილი
გასვლითი გაკვეთილი მეექვსე და მეხუთეკლასელები ესტუმრნენ საქართველოს ეროვნულ ბიბლიოთეკას პროექტის – “ქართული წიგნისა და პერიოდიკის ისტორია” ფარგლებში. გაეცნენ ბიბლიოთეკის ისტორიას, იხილეს ძველი ნაბეჭდი წიგნები, გაზეთები, დაათვალიერეს ბიბლიოთეკის სამკითხველო დარბაზები […]
გილოცავთ მასწავლებელთა ეროვნულ დღეს!
გილოცავთ მასწავლებელთა ეროვნულ დღეს! 27 ოქტომბერი, იაკობ გოგებაშვილის დაბადების დღე, მასწავლებელთა ეროვნული დღეა! ბიჯიესში, როგორც ყოველთვის, ეს დღე ორიგინალურად აღინიშნა. ყველა პედაგოგს საჩუქრად გადაეცა სკოლის ლოგოთი და ინიციალებით დაბრენდილი […]
ვიდეოკონფერენცია – განათლების მომავალი
ვიდეოკონფერენცია – განათლების მომავალი ბიჯიესის და ათენის Geitonas School-ის მოსწავლეებმა მონაწილეობა მიიღეს ვიდეოკონფერენციაში თემაზე: განათლების მომავალი – როგორ წარმოგვიდგენია 2035 წელი.მონაწილეებმა ერთმანეთს გაუზიარეს საკუთარი ხედვები იმაზე, თუ როგორ შეიძლება […]
უდიდესი გამოცდილება და დაუვიწყარი შთაბეჭდილება
უდიდესი გამოცდილება და დაუვიწყარი შთაბეჭდილება ჩვენმა მეათეკლასელმა რუსუდან ქობალავამ მონაწილეობა მიიღო კონკურსში – John Locke Institute 2025 Global Essay. აღსანიშნავია, რომ იგი სამართლის კატეგორიაში გახდა ფინალისტი მსოფლიოს 63 000 […]
BGS სტამბოლის VEF გლობალურ საგანმანათლებლო ფორუმზე
BGS სტამბოლის VEF გლობალურ საგანმანათლებლო ფორუმზე სკოლის დირექტორი ეკა კვაჭანტირაძე და დირექტორის მოადგილე ხატია გოგილაშვილი მონაწილეობდნენ სტამბოლში გამართულ VEF-ის გლობალურ საგანმანათლებლო ფორუმში.გამოცდილების, იდეების გასაცვლელად და ახალი პარტნიორული ურთიერთობების დასამყარებლად […]
მორიგი წარმატება
მორიგი წარმატება თბილისში გაიმართა თინათინ ნადირაშვილის სახელობის ტურნირი მხატვრულ ტანვარჯიშში. ნატალია ხვისტანმა ტრადიციულად ჩემპიონის ტიტულით დაასრულა შეჯიბრი. ვულოცავთ ნატალიას მორიგ დამსახურებულ გამარჯვებას!
ღია კარის დღე ბიჯიესში
ღია კარის დღე ბიჯიესში 18 ოქტომბერს გაიმართა ღია კარის დღის ციკლის პირველი შეხვედრა – სითბოთი, შემოქმედებითობით და მხიარული ატმოსფეროთი სავსე დღე! პატარებმა დაამზადეს კერამიკული ნაკეთობები, ენერგიულად ჩაერთნენ მხიარულ სტარტებში […]
ძალა ერთობაშია
ძალა ერთობაშია დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეებმა უყურეს საოცრად ლამაზ და სასიამოვნო თოჯინურ სპექტაკლს – “ძალა ერთობაშია”.პატარები აღფრთოვანებულები იყვნენ თბილი პერსონაჟებით, მუსიკითა და უჩვეულო სიუჟეტით… სპექტაკლის შემდეგ კი ცნობისმოყვარე პატარებმა რეჟისორს […]
ბრიტანული უნივერსიტეტის სამუშაო შეხვედრა ბიჯიესში
ბრიტანული უნივერსიტეტის სამუშაო შეხვედრა ბიჯიესში ბიჯიესში ბრიტანული უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა ლიდერული უნარების განვითარების თემაზე საინტერესო შეხვედრა ჩაატარეს.მოსწავლეები აქტიურად ჩაერთნენ ინტერაქტიულ აქტივობებში, რომლებიც მიზნად ისახავდა თვითდაჯერებულობის, გუნდური მუშაობისა და კომუნიკაციის უნარების […]

Solidarity This year’s Autumn Festival at BGS was truly special!The entire school — parents, teachers, young and old — came together to help our beloved teacher.As you know, charity […]
Educational Field Trip
Educational Field Trip As part of the project “The History of the Georgian Book and Periodicals,” fifth and sixth grade students visited the National Library of Georgia. They learned […]
Happy National Teachers’ Day!
Happy National Teachers’ Day! October 27th, the birthday of Iakob Gogebashvili, is celebrated as National Teachers’ Day in Georgia!At BGS, as always, we marked this special occasion in an […]
Video Conference
Video Conference Students from BGS and Geitonas School located in Athens, Greece, took part in a video conference titled “Future of Education – Imagining 2035.”During the session, students shared […]
A Remarkable Experience and Unforgettable Impressions
A Remarkable Experience and Unforgettable Impressions Our 10th grader, Rusudan Kobalava, took part in the John Locke Institute 2025 Global Essay Competition.It is worth noting that she became a […]
BGS at the VEF Global Fair in Istanbul
BGS at the VEF Global Fair in Istanbul This fall, our Headmistress, Eka Kvachantiradze and Deputy Head, Khatia Gogilashvili, represented BGS at the VEF Global Educational Fair in Istanbul.The […]
Another Achievement
Another Achievement The Tinatin Nadirashvili Rhythmic Gymnastics Tournament was held in Tbilisi, where Natalia Khvistani once again finished the competition as Champion.We congratulate Natalia on yet another well-deserved victory!
Open Day at BGS
Open Day at BGS On October 18th, we hosted the first event in our Open Day series — a day filled with warmth, creativity, and a joyful atmosphere!Our young […]
Strength Lies in Unity
Strength Lies in Unity Primary school students enjoyed a beautifully staged and heartwarming puppet performance — “Strength Lies in Unity.”The little ones were fascinated by the charming characters, music, […]
British University Workshop at BGS
British University Workshop at BGS  BGS was delighted to welcome representatives from the British university who visited our school to lead an engaging workshop on strengthening leadership skills.Students took […]