ბიჯიესის სახლები – 2024-2025 სასწავლო წელი
ბიჯიესის სახლები – 2024-2025 სასწავლო წელი წელს უკვე მეორედ ლამაზად მორთულ სტადიონზე გაიმართა სახლების დაჯილდოების საზეიმო ცერემონია. გამოვლინდნენ სახლების გმირები და გამარჯვებული სახლი. ვულოცავთ იბერებს გამარჯვებას! აწ უკვე ჩვენს […]
ბიჯიესის მასწავლებლები პიერსონის კონკურსის ფინალში
ბიჯიესის მასწავლებლები პიერსონის კონკურსის ფინალში 2024-2025 სასწავლო წელს ბიჯიესი კიდევ ერთი, უაღრესად მნიშვნელოვანი სიახლით ასრულებს – პიერსონის საერთაშორისო სკოლების მასწავლებელთა წლევანდელი კონკურსის ფინალისტები ბიჯიესის პედაგოგები იამზე ხუციშვილი და მაია […]
ბიბლიოთეკის ტყვეობაში
ბიბლიოთეკის ტყვეობაში მესამეკლასელები მაყურებლის წინაშე წარდგნენ ორიგინალური სპექტაკლით – “ბიბლიოთეკის ტყვეობაში”. ამ პროექტის მიზანია, ბავშვებმა შეიყვარონ კითხვა, საყვარელი გმირები, განივითარონ ფანტაზიის უნარი. ყველა დიდი ენთუზიაზმით ჩაერთო სამუშაო პროცესში. მათ […]
ბოლო ზარი
ბოლო ზარი 13 მაისს XII კლასელებისათვის ბოლო ზარი დაირეკა. სხვადასხვა კლასის მოსწავლეებმა მათ სახალისო და სამახსოვრო პოსტერები მოუმზადეს.გულითადად გილოცავთ სკოლის დამთავრებას და გისურვებთ წარმატებას. ბიჯიესის კარი კი ყოველთვის ღიაა […]
6 მაისი ბიჯიესში
6 მაისი ბიჯიესში გიორგობის დღესასწაულზე ჩვენს სკოლაში ტრადიციულად ტარდება ყოველწლიური საქველმოქმედო გამოფენა – გაყიდვა, რომელიც ჩვენი მოსწავლის, ნიკა მესხის ხსოვნას ეძღვნება. წელსაც ყველა კლასი აქტიურად ჩაერთო სამზადისში: გაიყიდა მოსწავლეთა […]
მოგზაურობა ანტიკურ სამყაროში
მოგზაურობა ანტიკურ სამყაროში გაზაფხულის მესამე თვის შემობრძანებას მეხუთეკლასელებმა მიუძღვნეს წარმოდგენა – “მოგზაურობა ანტიკურ სამყაროში”. მოსწავლეებმა გააცოცხლეს მითოლოგიური პერსონაჟები. ისინი სერიოზულად და შემოქმედებითად მოეკიდნენ საქმეს. გაითავისეს ანტიკური სამყაროს მნიშვნელობა და […]
ბიჯიესი და ჯანმრთელი ცხოვრების წესი
ბიჯიესი და ჯანმრთელი ცხოვრების წესი ბიჯიელისელებმა უკვე ტრადიციულად (VII-XII კლასები) ლისის ტბაზე გარბენი მოაწყვეს. მოხალისე ბიჯიესელებმა სახლების მიხედვით მიიღეს მონაწილეობა მარათონში.ვულოცავთ კელტებს გამარჯვებას! To view this content, you need […]

BGS Houses – 2024–2025 Academic Year
BGS Houses – 2024–2025 Academic Year For the second year in a row, the House Awards Ceremony was held on our beautifully decorated school stadium. During the celebration, we […]
The Pearson International School Teacher Awards
The Pearson International School Teacher Awards We are incredibly proud of our school finalists in the Pearson International School Teacher Awards – Iamze Khutsishvili and Maya Chkhartishvili. Selected from […]
Held Captive in the Library
Held Captive in the Library Our 3rd graders took to the stage with an original play titled Held Captive in the Library. The aim of this project was to […]
Last Bell
Last Bell On May 13, the final bell rang for our 12th graders. Students from different classes created fun and memorable posters to celebrate the occasion.We warmly congratulate our […]
May 6 at BGS
May 6 at BGS On St. George’s Day, our school continues its cherished tradition of holding the annual charity exhibition and sale, dedicated to the memory of our student, […]
A Journey into the Ancient World
A Journey into the Ancient World To welcome the arrival of spring’s third month, the 5th graders presented a performance titled A Journey into the Ancient World. They brought […]
BGS and a Healthy Lifestyle
BGS and a Healthy Lifestyle As part of a beloved tradition, BGS students from grades VII–XII held a marathon at Lisi Lake. The marathon took place between the houses, […]