იაკობი და დედაენა პირველკლასელები საინტერესო და სახალისო ლიტერატურული სპექტაკლით წარდგნენ ჩვენ წინაშე. პატარა ბიჯიესელებმა ისაუბრეს იაკობ გოგებაშვილის ფასდაუდებელი ღვაწლის შესახებ, თან მწერლის მოთხრობების მიხედვით დადგმული სახალისო სკეტჩები დადგეს.
ტკბილი გაკვეთილი
ტკბილი გაკვეთილი მეხუთეკლასელებს ბუნებისმეტყველებაში საინტერესო, ცდებით დატვირთული ტკბილი გაკვეთილები ჩაუტარდათ. ბავშვებმა მასწავლებელთან ერთად ჩაატარეს რამდენიმე ექსპერიმენტი: თემა – ლღობის პროცესზე დაკვირვება.შოკოლადის დნობა – (შედეგად ერთად გამოაცხვეს შოკოლადისა და ბანანის […]
ბიჯიესმა ადრიატიკის კოლეჯთან ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა
ბიჯიესმა ადრიატიკის კოლეჯთან ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა ჩვენი სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობები მეტად საინტერესოდ ვითარდება. ბიჯიესის წარმომადგენლები: დირექტორი ეკა კვაჭანტირაძე და დირექტორის მოადგილე ხატია გოგილაშვილი ეწვივნენ მონტენეგროს ადრიატიკის კოლეჯს, რომელიც ადრიატიკის […]
King’s College London-ის წარმომადგენელი ბიჯიესში
King’s College London-ის წარმომადგენელი ბიჯიესში საინტერესო სტუმარი ბიჯიესში იშვიათი არ გახლავთ. ამჯერად King’s College London-ის წარმომადგენელი გვეწვია. მან უფროსკლასელებთან შეხვედრისას ისაუბრა უნივერსიტეტში ჩარიცხვის პროცესზე, სასწავლო პროგრამებსა და სტუდენტურ ცხოვრებაზე […]
წიქარა
წიქარა მეოთხეკლასელებმა და მათმა მასწავლებლებმა რთული ამოცანა დაისახეს მიზნად. მათ დადგეს ქართული ხალხური ზღაპარი “წიქარა” და საინტერესო ინტერპრეტაცია შემოგვთავაზეს. ბავშვები ძალიან კარგად თამაშობდნენ, განსაკუთრებით სახალისო იყო შაირობის სცენა. მადლობა […]
ვისაც უნდა თამაში
ვისაც უნდა თამაში დაწყებითი საფეხურის ბავშვები საოცარ გარემოში აღმოჩნდნენ… ეს გახლავთ თამაშების სამყარო “თამაშობანა”. სადაც ბავშვებმა “ანბანობანა” ითამაშეს. To view this content, you need to have JavaScript enabled in […]
დედაენის დღე
დედაენის დღე ტრადიციულად დედაენის დღეს ბიჯიესში არაერთი საინტერესო აქტივობით აღვნიშნავთ:მეხუთეკლასელები ეწვივნენ ხელნაწერთა ეროვნულ ცენტრს. დაათვალიერეს მუდმივმოქმედი გამოფენა – უძველესი ხელნაწერი წიგნების მულაჟები, მოისმინეს საინტერესო ინფორმაცია, მონაწილეობა მიიღეს სახალისო აქტივობაში […]
საჭადრაკო ტურნირი
საჭადრაკო ტურნირი ჩვენს სკოლაში ჩატარდა ჭადრაკის ჩემპიონატი ანი-Zet – ისა და ბიჯიესის III და IV კლასის მოსწავლეებს შორის. ტურნირი ჩატარდა 7 ტურად.გამარჯვებულები: I ადგილი: ლაზარე წერეთელი; II ადგილი: თორნიკე […]
ჩვენ ვხატავთ ცხოველებს
ჩვენ ვხატავთ ცხოველებს ბიჯიესში ჩატარდა ხატვის კონკურსი ანიმასტურ ჟანრში 6-7 წლის ბავშვებს შორის. პატარებმა წინასწარ დაათვალიერეს ფიროსმანის ცნობილი ნახატები ცხოველთა სამყაროს შესახებ, ასევე ანიმაციური ფილმებისათვის შექმნილი ცხოველთა ილუსტრაციები, აფრიკული […]

Iakobi and the Mother Tongue
Iakobi and the Mother Tongue Our 1st graders delighted the audience with a fun and engaging literary performance. The youngest BGS students spoke about the invaluable contributions of Iakob […]
Sweet Science Lessons for Fifth Graders
Sweet Science Lessons for Fifth Graders Our fifth-grade students recently enjoyed a series of fun, hands-on science lessons filled with experiments and delicious discoveries!Together with their teacher, they explored […]
BGS Signs Memorandum of Understanding with Adriatic College
BGS Signs Memorandum of Understanding with Adriatic College In an exciting development for international collaboration, BGS representatives – Principal Eka Kvachantiradze and Deputy Head Khatia Gogilashvili – recently visited Adriatic College, […]
King’s College London at BGS
King’s College London at BGS Distinguished guests are not uncommon at BGS, and this time we had the pleasure of welcoming a representative from King’s College London. During a […]
Tsikara
Tsikara Our 4th graders and their teachers took on an exciting challenge — staging the Georgian folk tale Tsikara with a creative and engaging interpretation. The children performed beautifully, […]
For Those Who Love to Play
For Those Who Love to Play Our primary school students found themselves in a magical environment — the world of games, Tamashobana. There, they took part in a joyful […]
Day of the Mother Tongue
Day of the Mother Tongue At BGS, Day of the Mother Tongue is traditionally celebrated with a variety of engaging activities. This year, our fifth-grade students visited the National […]
Chess Tournament
Chess Tournament On April 5th, a chess championship was held at BGS, featuring top young chess players from BGS and “Ani-Zet”, with participants from 3rd and 4th grades.The tournament […]
We Draw Animals
We Draw Animals Our school hosted a drawing competition for the 6 – 7 age group on April 5th. The theme was centered around animals.Before the competition, the children […]