ყველაზე პატარა ბიჯიესელები
ყველაზე პატარა ბიჯიესელები ახალი წელი ყველასთვის საყვარელი დღესასწაულია.პატარა ბიჯიესელებმა მშვენიერი სანახაობა მოუწყვეს მშობლებს. ბოლოს კი სანტა კლაუსმა დაასაჩუქრა ბავშვები! https://youtu.be/Bkb9GB4SURA To view this content, you need to have JavaScript […]
განსაკუთრებული რა? სად? როდის?
განსაკუთრებული რა? სად? როდის? დაწყებით საფეხურზე პირველად ჩატარდა ინტელექტუალური თამაში – რა? სად? როდის?ორ ასაკობრივ კატეგორიად დაყოფილი გუნდები, სახლების მიხედვით იყო დაკომპლექტებული. შეხვედრას ჩვენი ტრადიციული წამყვანი მანუჩარ გუნცაძე წარუძღვა. […]
პროექტი – ორიგანალური ნაძვის ხე
პროექტი – ორიგანალური ნაძვის ხე ხელოვნების გაკვეთილზე დაწყებითი კლასების მოსწავლეებმა არაჩვეულებრივი სანახაობა მოგვიწყვეს: პირველ სართულზე ყოველი კლასის წინ გამოიფინა ბავშვების მიერ შექმნილი ულამაზესი და ორიგინალური ნაძვის ხეები, დეკორატიულ-გამოყენებითი ხელოვნების […]
განსაკუთრებული დღე
განსაკუთრებული დღე ყველა სკოლაში არის გამორჩეული დღეები. ბიჯიესში განსაკუთრებით აღვნიშნავთ 6 მაისსა და 19 დეკემბერს. რატომ 19 დეკემბერი?როგორც ვიცით, ქალაქ კიოლნში, მეათე საუკუნეში წმინდა ნიკოლოზის სახელთან დაკავშირებული ტრადიცია დამკვიდრდა. […]
დღე – საჩუქარი
დღე – საჩუქარი 19 დეკემბერი, მართლაც, დაუვიწყარი დღე გახლდათ: ჩუმი მეგობრებისგან ბავშვებმა მიიღეს საჩუქრები, დარბაზში კი მოეწყო ნამდვილი კინოთეატრი, ნახეს მათთვის საყვარელი ფილმი, მიირთვეს პოპკორნი. ამ დღისთვის განსაკუთრებით მოემზადნენ […]
სიკეთე გადამდებია
სიკეთე გადამდებია ყველა დიდი ენთუზიაზმით ჩაერთო საქველქმოქმედო აქტივობებში: შეგროვდა პროდუქტი, თბილი სამოსი, თანხა, შევიძინეთ მედიკამენტები. დავეხმარეთ: დუშეთის შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა პანსიონატს, საქველმოქმედო ფონდ – “კარიტასს”, მოხუცთა თავშესაფარ – […]
საინტერესო სტუმარი
საინტერესო სტუმარი მომავალი პროფესიის ასარჩევად უფროსკლასელები სისტემატურად ხვდებიან წარმატებულ, გამოცდილ სპეციალისტებს. ამჯერად ბიჯიესში გვესტუმრა ახალგაზრდა მოქანდაკე – ბექა ჩხაიძე. იგი პედაგოგიურ საქმიანობასაც ეწევა სამხატვრო აკადემიასა და ტექნიკურ უნივერსიტეტში. მან […]
ფერადი საკლასო ოთახები
ფერადი საკლასო ოთახები მთელი სკოლა აქტიურად ჩაება საახალწლო სამზადისში: ბავშვებმა ძალიან ლამაზად მორთეს საკლასო ოთახები, ჟიურიმ ორი გამარჯვებული კლასი გამოავლინა: II და VII ა კლასები. ვულოცავთ ჩვენს შემოქმედებით და […]
თეატრი ბიჯიესში
თეატრი ბიჯიესში საქართველოს საპატრიარქოს საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურისა და კულტურულ საგანმანათლებლო ცენტრის „იცანი” ერთობლივი პროექტები ძალიან მნიშვნელოვანია. ბიჯიესში არაერთხელ გვიხილავს საინტერესო წარმოდგენები. ამჯერად რევაზ ინანიშვილის ცნობილი მოთხრობის – „ლამაზი ცრემლების” […]

The youngest students of BGS
https://youtu.be/Bkb9GB4SURA  The youngest students of BGS  The youngest members of BGS delighted their parents with a wonderful play. To make the day even more magical, Santa Claus made a special […]
A Special Game of “What? Where? When?”
A Special Game of “What? Where? When?” It was for the first time that the school held the intellectual game “What? When? and Where?” for the junior students.The teams, […]
Project – An Original New Year Tree
Project – An Original New Year Tree In the frame of Art lessons, the primary school students presented an extraordinary exhibition: on the ground floor, in front of each […]
A Special Day
A Special Day Every school has special days. In BGS such special dates are May 6 and December 19. Why December 19?As we know, the tradition associated with the […]
A Boxing Day
A Boxing Day December 19 was a truly unforgettable day:primary school children were taken to the event hall which was turned into a real cinema. There they received gifts […]
Kindness Is Contagious
Kindness Is Contagious The entire school community is always enthusiastically involved in charity works. This year we collected food, warm clothes and money, and purchased necessary medicines.We sent our […]
Interesting Guest
Interesting Guest Our senior students regularly meet with experienced specialists from various fields in order to choose their future profession. In December, we were visited by a young sculptor […]
Classrooms in Many Colours
Classrooms in Many Colours The whole school was actively engaged in preparations for the New Year: the children decorated their classrooms very beautifully, and the special jury named two […]
Theatre at BGS
Theatre at BGS The joint projects of the Public Relations Service of the Patriarchate of Georgia and the cultural educational center “Itsani” are of upmost importance. We have often […]