რა? სად? როდის? ბიჯიესში ორი დღის განმავლობაში სხვადასხვა ასაკობრივ ჯგუფში გაიმართა ყველასათვის საყვარელი ინტელექტუალური თამაში – რა? სად? როდის?გუნდები, რა თქმა უნდა, სახლების მიხედვით იყო დაკომპლექტებული. შეხვედრას ტრადიციულად ბატონი […]
სასიხარულო სიახლე
სასიხარულო სიახლე უკვე მერამდენე წელია BGS-ში განსაკუთრებულად აღვნიშნავთ ბრიტანეთიდან გამოგზავნილ საერთაშორისო გამოცდების სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონიალს. 2023-24 სასწავლო წელიც განსაკუთრებული აღმოჩნდა! ყოველ წელს Pearson Edexcel-ი გამოყოფს წარჩინებულ მოსწავლეებს და მათ […]
კურსდამთავრებულთა კლუბი
კურსდამთავრებულთა კლუბი ჩატარდა კურსდამთავრებულთა კლუბის შეხვედრა. გადაწყდა, რომ სხვადასხვა წლის კურსდამთვრებული ბიჯიესელები აქტიურად ჩაერთვებიან სასკოლო ცხოვრებაში. ამ ეტაპზე სკოლის საფეხბურთო გუნდის განახლებაზე შეთანხმდნენ. ისინი კვირაში ერთხელ შეიკრიბებიან, ასევე უზრუნველყოფენ […]
მოლოცვა
მოლოცვა ვულოცავთ მეორე კლასელ – არინა კლუბოვიჩს სპორტული ცეკვების ტურნირზე გამარჯვებას! To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser.To do so, please follow these […]
მშობელთა კრებები
მშობელთა კრებები ნოემბერში უფროსკლასელთა მშობლებისათვის საშემოდგომო კრებები ჩატარდა, რომელზეც თითოეულ მშობელს საშუალება ჰქონდა ინდივიდუალურად შეხვედროდა მასწავლებლებს.
ბრიტანული უნივერსიტეტი
ბრიტანული უნივერსიტეტი ბიჯიესში გვეწვივნენ საქართველოში ბრიტანული უნივერსიტეტის წარმომადგენლები.ისინი უფროსკლასელებს ესაუბრნენ უნივერსიტეტისა და გაცვლითი პროგრამების შესახებ. თვის ბოლოს კი დაპატიჟეს მოსწავლეები საინტერესო ვორქშოფზე. მათ ასევე შეეძლებათ, დაესწრნონ ხუთ საინტერესო ლექციას.
ეს უნდა ვიცოდეთ
ეს უნდა ვიცოდეთ ბიჯიესში სტუმრად იყვნენ საქართველოს ცელიაკიის ეროვნული ასოციაციის წარმომადგენლები, რომლებმაც მოსწავლეებს აუახსნეს, რა უნდა იცოდნენ და გაითვალისწინონ ცელიაკიის შესახებ. შეხვედრის ბოლოს კი ბავშვებმა დააგემოვნეს უგლუტეინო ორცხობილები. To […]
პროფესიის არჩევა
პროფესიის არჩევა უფროსკლასელები ასამბლეაზე შეხვდნენ ჩვენი სკოლის მშობელს – ქალბატონ თინათინ ტყემალაძეს (თბილისის სამედიცინო უნივერსიტეტის გენეტიკის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი და მედიცინის ფაკულტეტის დეკანი).სტუმარმა გაუზიარა მოსწავლეებს საინტერესო გამოცდილება- იშვიათი გენური მუტაციისა […]

What? Where? When? For two successive days, BGS had held the students’ favourite intellectual game “What? Where? When?” in different age groups. The teams, naturally, were made up by […]
Celebrating Excellence: Annual British International Qualifications Certificate Award Ceremony
Celebrating Excellence: Annual British International Qualifications Certificate Award Ceremony Our Annual British International Qualifications Certificate Award Ceremony was a true celebration of the hard work, dedication, and achievements of […]
Alumni Club
Alumni Club BGS organized a meeting of the alumni club. It was decided that graduates of different years will actively participate in school life. At this stage, they agreed […]
Congrats!
Congrats! Congratulations to second-grader Arina Klubovich on winning the sports dance tournament! To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser.To do so, please follow […]
Individual meetings with parents
Individual meetings with parents Senior teachers held individual meetings with parents in November. Each parent had a chance to meet teachers one to one and discuss their children’s achievements.
British University
British University BGS invited the representatives of the British University in Georgia (BUG). The guests told the senior students about the university and its exchange programmes. At the end […]
We need to know this
We need to know this BGS was visited by representatives of the Georgian National Celiac Association, who explained to the students what they should know and take into account […]
Choosing profession
Choosing profession At the assembly, senior students hosted the parent of our school, Mrs. Tinatin Tkemaladze (The Head of the Department of Genetics at Tbilisi Medical University and the […]