განსაკუთრებული დღე ბიჯიესში
განსაკუთრებული დღე ბიჯიესში ტრადიციულად, 30 ოქტომბერს ბიჯიესში მოეწყო შემოდგომის დღესასწაული. ამ ფერხულში მთელი სკოლა ჩაერთო, ოღონდ ამჯერად განსხვავებულად. კენჭისყრის შედეგად სახლებში გადანაწილდა საქართველოს კუთხეები. მთელი თვის განმავლობაში კაპიტნები და […]
გილოცავთ მასწავლებელთა ეროვნულ დღეს!
გილოცავთ მასწავლებელთა ეროვნულ დღეს! 27 ოქტომბერი, იაკობ გოგებაშვილის დაბადების დღე, მასწავლებელთა ეროვნული დღეა! ბიჯიესში, როგორც ყოველთვის, ეს დღე ორიგინალურად აღინიშნა. ყველა პედაგოგს საჩუქრად გადაეცა სკოლის ლოგოთი და ინიციალებით დაბრენდილი […]
რატომ წერენ დღიურებს?
რატომ წერენ დღიურებს? რატომ წერენ დღიურებს? – ამ კითხვით მიმართა მარიამ წერეთელმა უფროსკლასელებს ასამბლეაზე. ავტორმა წარადგინა წიგნი – “მარო წერეთლის დღიური”. ეს არის ნამდვილი ამბავი, ჩვენი ისტორიის შეულამაზებელი ანარეკლი.
მნიშვნელოვანი პროექტი
მნიშვნელოვანი პროექტი საქართველოს საპატრიარქოს საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურისა და კულტურულ საგანმანათლებლო ცენტრის „იცანი” ერთობლივი პროექტები ძალიან მნიშვნელოვანია. ბიჯიესში არაერთხელ გვიხილავს საინტერესო წარმოდგენები. ამჯერად რევაზ ინანიშვილის ცნობილი მოთხრობის – “ლამაზი ცრემლების” […]

A Special Day at BGS
A Special Day at BGS On October 30, we celebrated our traditional autumn holiday at BGS. The entire school participated in this event, with a new twist this year. […]
Happy National Teachers’ Day!
Happy National Teachers’ Day! October 27, the birthday of Iakob Gogebashvili, is celebrated as National Teachers’ Day! At BGS, we commemorated this occasion in a unique way. Each teacher […]
Why Write Diaries?
Why Write Diaries? Mariam Tsereteli posed an interesting question to the senior students during the assembly: Why do we write diaries? She introduced her book, “Maro Tsereteli’s Diary,” a […]
An Important Project
An Important Project The joint projects of the Public Relations Service of the Patriarchate of Georgia and the “Itsani” cultural educational center are very important. We o􀇓ten witness captivating […]