სახალისო ექსკურსიები
სახალისო ექსკურსიები პირველივე კვირას სამივე საფეხურის მოსწავლეები წავიდნენ ექსკურსიაზე, მოინახულეს ისტორიული და ღირშესანიშნავი ადგილები – ბეთანია, წილკანი, მარტყოფი… ისიამოვნეს ერთმანეთთან ურთიერთობითა და შემოდგომის ულამაზესი პეიზაჟებით. To view this content, […]
აქტიური სწავლება ბუნებისმეტყველებაში
აქტიური სწავლება ბუნებისმეტყველებაში ბუნებისმეტყველების მასწავლებელმა – ია ხუციშვილმა მორიგი საინტერესო აქტივობა შესთავაზა მესამეკლასელებს. მათ ჩაატარეს საინტერესო ესქპერიმენტი, შეამოწმეს, თუ როგორ მიიღება სხვადასხვა საკვებისაგან უნიკალური სურნელი და როგორ მოქმედებს ჩვენი […]
კარგი ტრადიცია
კარგი ტრადიცია ბიჯიესის მასწავლებლები ყოველწლიურად სტუმრობენ მუსიკის საერთაშორისო ფესტივალს თელავში. რა თქმა უნდა, ამ საუკეთესო ტრადიციას წელსაც არ ვუღალატეთ. ამჟამად ფესტივალის გახსნას დავესწარით და საოცარი შესრულების მოწმენი გავხდით. კონცერტის […]
მოლოცვა
მოლოცვა მეხუთეკლასელმა ნატალია ხვისტანმა მონაწილეობა მიიღო Ucmas – ეროვნულ ჩემპიონატში და პირველი ადგილი დაიმსახურა. ვულოცავთ ნატალის მორიგ წარმატებას!
ბიჯიესის სახლების არჩევნები
ბიჯიესის სახლების არჩევნები თითოეულმა სახლმა აირჩია კაპიტნები იბერები: დანიელ სანიკიძე, ლიზა შალამბერიძე, ელისაბედ ნამგალაძე, დიმიტრი დეკანოსიძე; კელტები: მაქსიმე ხატიაშვილი, ლილი ჭყონია, მირაი უზინ, თეიმურაზ სუდაძე; ბრიტები: ალექსანდრე მეფარიშვილი, ლიზა […]
ფერადი დღე ბიჯიესში
ფერადი დღე ბიჯიესში ვულოცავთ ყველას ახალი 2024-25 სასწავლო წლის დაწყებას, განსაკუთრებით კი ჩვენს პირველკლასელებს. ტრადიციისამებრ, სკოლის სტადიონი ლამაზად იყო მორთული, სახლების მაისურებში გამოწყობილი ბიჯიესელები საზეიმოდ დახვდნენ პატარებს. მოსწავლეებსა და […]
სტუდენტთა საბჭო
სტუდენტთა საბჭო ტრადიციულად, თითოეულ კლასში მოსწავლეებმა აირჩიეს სტუდენტთა საბჭოს წარმომადგენლები. ისინი, როგორც ყოველთვის, მთელი სერიოზულობით მოეკიდნენ არჩევნებს. გილოცავთ, ამ საპასუხიმგებლო მისიას და იმედი გვაქვს, რომ გაამართლებთ თანაკლასელების ნდობას. 1 კლასი […]

Fun Excursions During the first schooling week, the students of all three stages went on excursions, visited historical monuments and important sights: Betania, Tsilkani, Martkopi, etc. They thoroughly enjoyed […]
Active learning in Science
Active learning in Science We are excited to share highlights from a recent science lesson led by our innovative teacher, Ia Khutsishvili, that had students actively exploring the fascinating […]
Good Tradition
Good Tradition Every year, the teachers of BGS visit the international music festival in Telavi. Naturally, we were loyal to this good tradition this year too. We were present […]
Congrats!
Congrats! Our fifth-grader, Natalia Khistani, has taken part in the UCMAS national championship and won the first place. We congratulate her on her one more success!
A Colourful Day at BGS
A Colourful Day at BGS We congratulate everyone, especially our first-graders, on the beginning of a new, 2024-25 academic year! Traditionally, our school stadium was beautifully decorated, and the […]
Student Council
Student Council Traditionally, student council members were elected from each class. The students, as always, treated the elections with great seriousness and responsibility. We congratulate the newly elected on […]