სახალისო და თან ნაღვლიანი ღონისძიება 13 ივნისს, სკოლის დამამთავრებელი ღონისძიება გაიმართა, ბიჯიესის სტადიონზე. კურსდამთავრებულებს სიტყვით მიმართეს: სკოლის დირექტორმა ეკა კვაჭანტირაძემ, მოწვეულმა სტუმრებმა: საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) რექტორმა მაკა […]
ბიჯიესის სახლები – 2023-2024 სასწავლო წელი
ბიჯიესის სახლები – 2023-2024 სასწავლო წელი ბიჯიესის სტადიონზე გაიმართა სახლების დაჯილდოების საზეიმო ცერემონია. გამოვლინდნენ სახლების გმირები და გამარჯვებული სახლი.უპირველეს ყოვლისა, ვულოცავთ ბრიტებს გამარჯვებას!აწ უკვე ჩვენს კურსდამთავრებულებს, წამყვან გოგოსა და […]
ჩვენ ბიჯიესელები ვართ
ჩვენ ბიჯიესელები ვართ ღია ცის ქვეშ, ბიჯიესის სტადიონზე, დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეთა სასწავლო წლის დამამთავრებელი ღონისძიება გაიმართა. ბავშვებმა  წარმოადგინეს სცენები ცნობილი მიუზიკლიდან „ოლივერ ტვისტი“. ეს იყო ფერადოვანი, მხიარული, სახალისო მუსიკალური […]
ძალიან მნიშვნელოვანი და სახალისო აქტოვობა
ძალიან მნიშვნელოვანი და სახალისო აქტოვობა ბიჯიესში ორგანიზაცია „ბავშვი და გარემოს“ ინიციატივით, მზურნველობამოკლებულ ბავშვებს ვუნასპინძლეთ. მოეწყო ჩვენი სტუმრების ნამუშევართა გამოფენა, მათ ასევე გამართეს მინიკონცერტი. ბავშვებს შეხვდნენ ჩვენი სკოლის სტუდენტთა საბჭოს […]
მილოცვები
მილოცვები ვულოცავთ ელისო წერეთელს!თომასო ანტონიო ვიტალი “ჩაკონა” სოლისტი ელისო წერეთელი.ნინო კაკაბაძემ, ნიჭიერთა ათწლედის მოსწავლემ, სიმფონიურ ორკესტრთან ერთად წარმატებით დაუკრა ჰაიდნის მენუეტი.ვულოცავთ თეოდორე ოძელაშვილს მოზარდთა კლასიკური მუსიკის XVI რესპუბლიკური ფესტივალის ლაურეატის […]
წიგნის კლუბი
წიგნის კლუბი  მთელი სასწავლო წლის განმავლობაში მეშვიდე და მერვეკლასელები აქტიურად იყვნენ ჩართულები ინგლისურენოვან წიგნის კლუბში. ისინი გაეცნენ ცნობილი ბრიტანელი და ამერიკელი მწერლების ბიოგრაფიას, წაიკითხეს მოკლე მოთხრობები. შეხვედრები თვეში ერთხელ […]
ამერიკული ზღაპრები
ამერიკული ზღაპრები ბიჯიესის მოსწავლეები ეროვნულ სამეცნიერო ბიბლიოთეკაში წიგნის „ამერიკული ზღაპრების“ საინტერესო პრეზენტაციას დაესწრნენ. ეს გახლავთ ამერიკის საელჩოს „წიგნის თარგმნის პროგრამის“ ფარგლებში დაფინანსებული და ეროვნული სამეცნიერო ბიბლიოთეკის მხარდაჭერით განხორციელებული პროექტი. […]

Happy and Sad Event The graduation ceremony took place in June 13. The graduates were addressed by: the Headmistress Dr. Eka Kvachantiradze, invited guests: Rector of the Institute of […]
BGS Houses – 2023-2024 Academic Year
BGS Houses – 2023-2024 Academic Year The awards ceremony for the houses took place at the BGS Stadium. There were solemnly announced the names of the house heroes and […]
We are from BGS
We are from BGS The school year graduation party for the primary stage students took place outdoors at the BGS stadium. The children presented scenes from the famous musical […]
Very Important and Interesting Activity
Very Important and Interesting Activity On the initiative of the organization “Children and the Environment,” BGS invited children with visual impairments. We organized an exhibition of works by our […]
Congratulations Congratulations to Eliso Tsereteli!Thomas Antonio Vitali, “Chacona” soloist Eliso Tsereteli.Our student, Nino Kakabadze, who also studies at the Central Music School for Gifted Children, successfully played Haydn’s minuet […]
Book Club
Book Club In the current academic year, the 7th and 8th graders of BGS were involved in the English “Book Club” project. Students got acquainted with the biographies of […]
American Fairy Tales
American Fairy Tales BGS students attended an interesting presentation of the book “American Fairy Tales” at the National Library of Science. The project was funded by the American Embassy’s […]