მოსწავლეთა კონფერენცია – პროექტული სწავლების წლიური შეჯამება
მოსწავლეთა კონფერენცია – პროექტული სწავლების წლიური შეჯამება მთელი სასწავლო წლის განმავლობაში VII-VIII კლასების მოსწავლეები აქტიურად იყვნენ ჩართული პროექტების დამუშავებაში სხვადასხვა დისციპლინაში. შედეგად, გაიმართა მოსწავლეთა კონფერენცია – ჯგუფური მუშაობისა და […]
ბიჯიესის სახლები ერთად სიკეთისათვის!
ბიჯიესის სახლები ერთად სიკეთისათვის! გიორგობის დღესასწაულზე ჩვენს სკოლაში ტრადიციულად ტარდება ყოველწლიური საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა, რომელიც ჩვენი მოსწავლის, ნიკა მესხის ხსოვნას ეძღვნება. წელს სიახლე გვქონდა და სახლების მიხედვით გადანაწილებული ჯგუფები ჩაერთო […]
ბოლო ზარი
ბოლო ზარი 17 მაისს XII კლასელებისათვის ბოლო ზარი დაირეკა ბიჯიესში!სხვადასხვა კლასის მოსწავლეებმა მათ სახალისო პოსტერები მოუმზადეს. აწ უკვე ჩვენმა კურსადმთავრებულებმა და კლასის დამრიგებელმა ორიგინალური საცეკვაო ნომრით გაგვახალისეს. გულითადად გილოცავთ […]
ყველასათვის საყვარელი თამაში
ყველასათვის საყვარელი თამაში წლევანდელი სეზონის ინტელექტუალური თამაშის – რა? სად? როდის? ორივე ასაკობრივ ჯგუფში გამარჯვებული არის იბერების გუნდი. ვულოცავთ ჩვენს ყოჩაღ მოაზროვნეებს! თითოელმა მოთამაშემ დაიმსახურა 50 ქულა და გადაეცათ […]
საქართველოს მთებში გაგაჩინა ზენამ!
საქართველოს მთებში გაგაჩინა ზენამ! პირველკლასელებმა ძალიან შინაარსიანი და სახალისო აქტივობით – “საქართველოს მთებში გაგაჩინა ზენამ” გაგვახარეს. პირველი ნაწილი გახლდათ შემეცნებითი ხასიათის: მშობლიური ენის მნიშვნელობა, ჩვენი დამწერლობის უნიკალურობა. მეორე ნაწილში […]

Student conference – the Annual Result of Project-based Learning
Student conference – the Annual Result of Project-based Learning Throughout the school year, students of grades 7 and 8 actively participated in the development of projects in various disciplines. Following […]
BGS Houses Together for Kindness
BGS Houses Together for Kindness On St. George’s Day, our school traditionally holds an annual charity exhibition and sale dedicated to the memory of our late student Nika Meskhi.This […]
The Last Bell
The Last Bell On May 17th, the last bell rang at BGS for our 12th-graders12th-graders. Students from different grades prepared funny posters for them. Our graduates and their form […]
Everybody’s Favourite Play
Everybody’s Favourite Play This year, the winners of the intellectual play “What? Where? And When?” proved to be the team of Iberians. We congratulate our clever thinkers on their […]
You Were Born in the Mountains of Georgia by the Grace of God!
You Were Born in the Mountains of Georgia by the Grace of God! Our first-graders entertained us with a very important and cheerful activity “You were born in the […]