„ბატის ჭუკი“ პატარა ბიჯიესელებმა თოჯინების თეატრში ყველა თაობის საყვარელი სპექტაკლი – „ბატის ჭუკი“ ნახეს. ბავშვებმა ძალიან იხალისეს. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your […]
ვულოცავთ ნატალი ხვისტანს მორიგ წარმატებას!
ვულოცავთ ნატალი ხვისტანს მორიგ წარმატებას! ბულგარეთში, სოფიაში ჩატარდა ილიანა რაევას სახელობის საერთაშორისო ტურნირი რომელშიც მონაწილეობდა ჩვენი ნატალია ხვისტანი და მორიგი გამარჯვებითა და ოქროს მედლებით დაბრუნდა საქართველოში To view this […]
საცდელი გამოცდები ნოემბერში AS-ისა და A Level – ის პირველი საცდელი გამოცდები ჩატარდა. ეს გამოცდები საყურადღებოა როგორც მოსწავლეების, ისე მასწავლებლებისათვის, ძლიერი და სუსტი მხარეების გამოსავლენად. ნამუშევრები შესწორებულია, მასწავლებლები ინდივიდუალურად […]
დიდი გამარჯვება
დიდი გამარჯვება 25 ნოემბერს გამართულ ონლაინ სასკოლო ჩემპიონატში, სადაც 30 ქვეყნის წარმომადგენელი იღებდა მონაწილეობას, საშუალო A კატეგორიაში, 30 მონაწილეს შორის გაიმარჯვა თეკლა ჩიბურდანიძემ – 18 პარტიიდან 15 მოიგო.
საყვარელი პერსონაჟი
საყვარელი პერსონაჟი ყოველთვის სასიამოვნოა საყვარელ პერსონაჟთან შეხვედრა. ამჯერად IV-V-VI კლასის მოსწავლეებმა ნახეს სპექტაკლი „პეპი გრძელწინდა“. ეს წარმოდგენა განსაკუთრებული იყო, რადგან მსახიობები ჩვენი მოსწავლეების თანატოლები გახლდნენ. ბავშვები შთაბეჭდილებებით აღსავსენი დაბრუნდნენ […]
მნიშვნელოვანი თემატიკა
მნიშვნელოვანი თემატიკა დაწყებითი და საბაზო საფეხურის მშობლებს ფსიქოლოგი თამარ ბოკუჩავა შეხვდა. მან ძალიან მნიშვნელოვან და აქტუალურ თემაზე ისაუბრა. ეს არის ბავშვებსა და მოზარდებში სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული ნივთიერებების მოხმარების პრევენცია.
აქტიური სპორტული ცხოვრება
აქტიური სპორტული ცხოვრება ვაგრძელებთ ამხანაგურ შეხვედრებს ფეხბურთში. ამჯერად ბრიტანულ – ქართულ აკადემიას (BGA) ვესტუმრეთ. მიუხედავად ცუდი ამინდისა, უფროსკლასელებისაგან შემდგარმა ბიჯიესის გუნდმა თავდაუზოგავად თამაშა და 3:1 მოიგო. ბიჯიესელებმა ერთხელ კიდევ […]
სხვა თვალით დანახული ძველი თბილისი
სხვა თვალით დანახული ძველი თბილისი X კლასის მოსწავლეებს გასვლითი გაკვეთილი ჩაუტარდათ ძველ თბილისში. ეს იყო ორი საგნის (ქართულისა და ისტორიის) ინტეგრირებული პროექტი. მათ ისწავლეს „აბოს თბილელის წამება“, გაეცნენ მერვე […]
სიტყვის ძალა
სიტყვის ძალა დანიელლა ბარნარდმა ასამბლეაზე ისაუბრა ძალიან საინტერესო და მნიშვნელოვან საკითხებზე: სიტყვის თავისუფლებისა და დადებითი სიტყვის ძალის შესახებ, როგორ შეიძლება სიძულვილის ენას გავუმკლავდეთ.ამ თემამ და პრეზენტაციამ დიდი ინტერესი გამოიწვია.

“The Gosling” Our little ones went to the Puppet Theatre to watch the puppet show “The Gosling” – one of the best beloved performances of all generations. They had […]
We congratulate Natali Khvistani on her another success!
We congratulate Natali Khvistani on her another success! Iliana Raeva Championship was held in Sofia, Bulgaria where our Natalia participated to Georgia with more gold medals. To view this […]
Mock Examinations The first mini mock examinations in AS and A Level subjects have already been taken in November. The results will be important for students and for teachers, […]
Big win
Big win Online school championship held 25 November where representatives of 30 countries participated was won by Tekla Chiburdanidze winning 15 games out of 18 among 30 participants in […]
Favourite Character
Favourite Character Meeting the favourite character is always exciting. This time the 4,5 and 6 – year students watched the performance “Peppi-long-sock”. To view this content, you need to […]
Topical Issue
Topical Issue Psychologist, Tamar Bokuchava met the parents of our primary and basic stage students. She spoke about the significant topical issue of drug use prevention in children.
Active Sports Life
Active Sports Life We continue with friendly football matches. This time, BGS was a visitor team. Despite the poor weather, the team of our senior students did its best […]
Old Tbilisi Seen through Different Eyes
Old Tbilisi Seen through Different Eyes The tenth graders had an outdoor lesson in the old part of the city. It was an integrated project in two subjects – […]
The Power of Words
The Power of Words At the assembly, Daniella Barnard spoke about very interesting and important issues: freedom of speech, the power of positive speech, and how to combat the […]
Dance Lesson
Dance Lesson The youngest students of BGS are very enthusiastic and already dance beautifully. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser.To do so, […]