სტუდენტური საბჭოს არჩევნები
სტუდენტური საბჭოს არჩევნები ტრადიციულად, თითოეულ კლასში მოსწავლეებმა აირჩიეს სტუდენტთა საბჭოს წარმომადგენლები. მოსწავლეები, როგორც ყოველთვის, მთელი სერიოზულობით მოეკიდნენ არჩევნებს. ბავშვებო, გილოცავთ, ამ საპასუხიმგებლო მისიას და იმედი გვაქვს, რომ გაამართლებთ თანაკლასელთა ნდობას. […]
ყველაზე პატარა ბიჯიესელები
ყველაზე პატარა ბიჯიესელები ყველაზე პატარა ბიჯიესელები (პრესქულის მოსწავლეები) სიხარულით დადიან სკოლაში. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser.To do so, please follow these […]
ახალი სასწავლო წელი
ახალი სასწავლო წელი ბიჯიესში სასწავლო წელი საქმიანად დაიწყო. ასამბლეაზე დოქტორ კრისტოფერ გრინფილდი ყველა საფეხურის მოსწავლეს ესაუბრა საინტერესო თემაზე, მექვსეკლასელებს საზეიმოდ გადასცა ინგლისური ენის სერტიფიკატი (PTE YOUNG LEARNERS), შეხვდა მშობლებს, ჩაატარა ორი ტრენინგი აქტიური სწავლა-სწავლების მეთოდებზე.  To view […]
საუკეთესო ტრადიცია
საუკეთესო ტრადიცია BGS-ის მასწავლებლები ყოველწლიურად სტუმრობენ თელავის მუსიკის საერთაშორისო ფესტივალს . რა თქმა უნდა, ამ საუკეთესო ტრადიციას წელსაც არ ვუღალატეთ. ამჟამად ფესტივალის გახსნას დავესწარით და საოცარი შესრულების მოწმენი გავხდით.
ცრუ სახანძრო განგაში
ცრუ სახანძრო განგაში ჩვეულებისამებრ, ბიჯიესში ყოველწლიურად ეწყობა ცრუ სახანძრო განგაში. მოსწავლეები წინასწარ ეცნობიან უსაფრთხო გადაადგილების წესებს. ეს ტრადიცია ჩვენს სკოლაში დოქტორ გრინფილდმა დაამკვიდრა.აღსანიშნავია, რომ წელს ყველაზე კარგი შედეგი გვქონდა!
ფერადი და ბედნიერი დღე ბიჯიესში!
ფერადი და ბედნიერი დღე ბიჯიესში! ტრადიციისამებრ, ბიჯიესელებს განახლებულ სტადიონზე საზეიმოდ მიესალმნენ სკოლის დირექტორი ეკა კვაჭანტირაძე და ემერიტუს დირექტორი კრისტოფერ გრინფილდი. ბავშვებმა ძალიან იხალისეს განსაკუთრებული სტუმრით, შეხვედრის ბოლოს კი პატარებმა […]

Student Council Elections
Student Council Elections Traditionally, the members of the Student Council were elected from each class.The students, as always, treated the elections with great seriousness and responsibility. I Grade – […]
The youngest BGS students
The youngest BGS students  The youngest BGS students – our preschoolers – are also very happy to come to school. To view this content, you need to have JavaScript […]
The New School Year
The New School Year The school year began busily in BGS: at the assembly, Dr. Christopher Greenfield spoke to students of all three levels on an interesting topic; The […]
One of the School’s best traditions
One of the School’s best traditions Every year, BGS teachers go to the Telavi International Music Festival. Naturally, we have not broken this wonderful tradition this year either. This […]
Fire drill
Fire drill Keeping up with the tradition established in our school by Dr. Greenfield, a fire drill was organized in BGS where students are informed in advance about the […]
A Happy and colourful day in BGS
A Happy and colourful day in BGS On the eighteenth of September, as usual, the school’s Headmistress, Eka Kvachantiradze, and the Emeritus Headmaster, Dr. Christopher Greenfield greeted the BGS […]