სახალისო და თან ნაღვლიანი ღონისძიება
სახალისო და თან ნაღვლიანი ღონისძიება წელს, 19 ივნისს, სკოლის დამამთავრებელი ღონისძიება სასტუმრო ქორთიად მარიოტში გაიმართა. კურსდამთავრებულებს სიტყვით მიმართეს: სკოლის დირექტორმა ეკა კვაჭანტირაძემ, ემერიტუს დირექტორმა, დოქტორ კრისტოფერ გრინფილდმა (დიდი ბრიტანეთიდან […]
პატარა ბიჯიესელები
პატარა ბიჯიესელები ჩვენმა პატარა ბიჯიესელებმა ძალიან გაგვახარეს. პრესქულის ბავშვები საოცრად ფერადოვანი, მუსიკალური და კოსტიუმირებული სპექტაკლით წარდგნენ თეატრ ათონელის სცენაზე. დიდმა თუ პატარამ – ყველამ ძალიან იხალისა. მადლობა მასწავლებლებს ასეთი […]
„მოგზაურობა“ პრეისტორიულ ხანაში
„მოგზაურობა“ პრეისტორიულ ხანაში სასწავლო წელი სახალისოდ დავასრულეთ. ამჯერად ბიჯიესის მასწავლებლები გახლდით ექსკურსიაზე. მოვილოცეთ ბოლნისის სიონი, „ვიმომგზაურეთ“ პრეისტორიულ ხანაში: დავათვალიერეთ დმანისის ისტორიულ-არქიტექტურული მუზეუმ-ნაკრძალი და თანამედროვე სტანდარტებით აღჭურვილი ბოლნისის მუზეუმი.მსგავსი ღონისძიებები […]
მოგზაურობა შორეულ წარსულში
მოგზაურობა შორეულ წარსულში მეშვიდეკლასები გრაკლიანის გორაზე არქეოლოგიურ სამუშაოებს დაესწრნენ. დიდი შთაბეჭდილება მოახდინა მათი თანდასწრებით ამოღებულმა სათამაშომ. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser.To […]
განსაკუთრებული დღე
განსაკუთრებული დღე მეთერთმეტეკლასელებმა მოილოცეს გერგეტის სამება, იყვნენ დარიალის ხეობაში. ეს იყო შემეცნებითი და თან ძალიან სახალისო ექსკურსია. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your […]
ვაჟას ოთახი
ვაჟას ოთახი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პირველ კორპუსში სტუმრობა ყოველთვის განსაკუთრებულია. ამჯერად XI კლასის მოსწავლეებს გასვლითი გაკვეთილი ჩაუტარდა ვაჟას ოთახში. ეს იყო ძალიან საინტერესო და ემოციური „მოგზაურობა“ დიდი მწერლის სამყაროში. […]
მეათეკლასელთა შემოქმედება
მეათეკლასელთა შემოქმედება მეათეკლასელებმა საკუთარ შემოქმედებას ერთად წიგნში მოუყარეს თავი. ფანჩატურში გაიმართა სწორედ ამ წიგნის – „კონკას“ პრეზენტაცია. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your […]
ჩვენ ბიჯიესელები ვართ
ჩვენ ბიჯიესელები ვართ ღია ცის ქვეშ, ბიჯიესის სტადიონზე, დაწყებითი საფეხურის მოსწავლეთა სასწავლო წლის დამამთავრებელი ღონისძიება გაიმართა. ეს იყო ფერადოვანი, მხიარული, სახალისო მუსიკალური ნომრებით დატვირთული საღამო. ბავშვებს გადაეცათ სერტიფიკატები. To […]
მოსწავლეთა კონფერენცია — პროექტული სწავლების წლიური შეჯამება
მოსწავლეთა კონფერენცია — პროექტული სწავლების წლიური შეჯამება კოვიდ პანდემიის შემდეგ ბიჯიესში მოსწავლეთა კონფერენცია განსხვავებული ფორმატით ჩატარდა. 2022-2023 სასწავლო წელს საბაზო და საშუალო საფეხურის მოსწავლეები სპეციალურად გამოყოფილ დროს აქტიურად იყვნენ […]
საინტერესო აღმოჩენა
საინტერესო აღმოჩენა ქართველი და რუსი კლასიკოსების ურთიერთობების შესწავლა ძალიან საინტერესო და მოულოდნელობებით აღსავსე აღმოჩნდა. შედეგად, მეშვიდეკლესელებმა ამ თემასთან დაკავშირებით ძალიან გემოვნებიანი ლიტერატურულ-მუსიკალური კომპოზიცია წარმოადგინეს. To view this content, you […]

Bittersweet Event On June 19, we celebrated the Graduation Event of the class 2023 in Marriot Courtyard. The graduates were addressed by the Headmistress, Dr. Eka Kvachantiradze, the Emeritus […]
BGS Preschoolers
BGS Preschoolers Our little ones made us very happy presenting an amazingly colorful, costumed, musical performance on the stage of the Atoneli Theater. Both adults and children had a […]
„Travel“ in Prehistoric Times
„Travel“ in Prehistoric Times We ended the school year in a fun way. This time, it was BGS teachers who went on an excursion. They paid tribute to the […]
„Journey“ to the Distant Past
„Journey“ to the Distant Past Our 7th graders have eye-witnessed archaeological discoveries on Mount Grakliani. They were especially impressed by the toy excavated in front of their eyes. To […]
A Special Day
A Special Day 11th-graders prayed at Gergeti Trinity and visited the Darial Gorge. It was an educational and enjoyable tour indeed. To view this content, you need to have […]
Vazha’s Room
Vazha’s Room Visiting the first building of the Tbilisi State University is always special. This time, our eleventh graders had an outdoor lesson in Vazha’s Room. It was a […]
The Creative Work of the Tenth Graders
The Creative Work of the Tenth Graders The tenth graders published their creations as one book. The presentation of their book “Konka” was held in our pavilion. To view […]
We are BGS-ians
We are BGS-ians The Elementary stage graduation event of the academic year was held in BGS stadium. It was a colorful, funny, entertaining evening with lots of musical performances. […]
Student Conference – Annual Summary of Project-based Learning
Student Conference – Annual Summary of Project-based Learning After the Covid pandemic, the student conference in BGS was held in a different format. In the 2022-2023 academic year, students […]
An Interesting Discovery
An Interesting Discovery The study of the relations between Georgian and Russian classicists turned out to be very interesting and full of surprises. As a result, the seventh graders […]