ღირსეული წინაპრები – ექვთიმე თაყაიშვილი – საქართველოს მეჭურჭლეთუხუცესი
ღირსეული წინაპრები –  ექვთიმე თაყაიშვილი – საქართველოს მეჭურჭლეთუხუცესი მეხუთეკლასელებმა ძალიან საინტერესო, დახვეწილი და ინფორმაციული ლიტერატურულ – მუსიკალური კომპოზიცია “ექვთიმე ღვთისკაცი” წარმოადგინეს შეხვედრას ესწრებოდნენ: ექვთიმე თაყაიშვილის მუზეუმის დამაარსებელი ქალბატონი ნინო […]
ლაზარე ანბანის სამეფოში
ლაზარე ანბანის სამეფოში პირველკასელებმა ანბანის მრავალფეროვან სამყაროში გვამოგზაურეს. მათ წარმოადგინეს თამარ ფხაკაძის საბავშვო მოთხრობის ინსცენირება. პატარები დიდი მონდომებით მოეკიდნენ სამუშაოს. To view this content, you need to have JavaScript enabled […]
ექსპერიმენტორიუმი
ექსპერიმენტორიუმი VIII-IX კლასის მოსწავლეებს ძალიან საინტერესო და შემეცნებითი გაკვეთილი ჩაუტარა ექსპერიმენტორიუმში ფიზიკის მასწავლებელმა, ირმა ქირიკაშვილმა. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser. To do […]
„ქეთო და კოტე“ ბიჯიესში
„ქეთო და კოტე“ ბიჯიესში მეხუთეკლასელებმა წარმოადგინეს პრეზენტაცია ვიქტორ დოლიძის შემოქმედებისა და მისი ცნობილი ოპერის შესახებ. მესამე კლასის მოსწავლეებმა კი სახალისო და კოსტუმირებული წარმოდგენა გამართეს. ყველასთვის საყვარელი ოპერიდან ცნობილი სცენები გაითამაშეს, […]
ბიჯიესელები ქართულ ხალხურ საკრავთა მუზეუმში
ბიჯიესელები ქართულ ხალხურ საკრავთა მუზეუმში მეორეკლასელები ძალიან საინტერესო პრეზენტაციით წარდგნენ ხალხურ საკრავთა მუზეუმში. პრეზენტაცია ეძღვნებოდა ოთხი ქართველი კომპოზიტორის: არჩილ კერესელიძის, რევაზ ლაღიძის, მერი დავითაშვილისა და სულხან ცინცაძის შემოქმედებას. პატარებმა თავიანთი […]
სტუმრად პატარებთან
სტუმრად პატარებთან V კლასელები ესტუმრნენ II კლასელებს და წარმოადგინეს საინტერესო პრეზენტაცია შოთა რუსთაველის შესახებ. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser. To do so, […]
დედაენის დღისადმი მიძღვნილი კვირეული
დედაენის დღისადმი მიძღვნილი კვირეული ტრადიციულად დედაენის დღესთან დაკავშირებით ბიჯიესში საინტერესო აქტივობები ჩატარდა: IV კლასის მოსწავლეებმა ხელნაწერთა ეროვნულ ცენტრში მოისმინეს ლექცია ქართული დამწერობის განვითარების შესახებ და თავად დაამზადეს დედაენის ბეჭდური ვერსიები. […]
წიგნები წეროვანის სკოლისათვის
წიგნები წეროვანის სკოლისათვის ერთი კვირის განმავლობაში მთელი სკოლა აქტიურად იყო ჩართული წიგნების შეგროვებაში. ყველა ბიჯიესელმა დიდი გულისხმიერება გამოიჩინა. ბიჯიესის სტუდენტთა საბჭოს წარმომადგენლებმა თავად ჩაიტანეს წიგნები წეროვანის მესამე საჯარო სკოლის ბიბლიოთეკაში. […]
წინასააღდგომო ასამბლეა
წინასააღდგომო ასამბლეა წინასააღდგომო ასამბლეაზე ქალბატონი ეკა კვაჭანტირაძე ბავშვებს დოქტორ კრისტოფერ გრინფილდის გამოგზავნილი სააღდგომო ტკბილეულით გაუმასპინძლდა. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser. To do […]
მნიშვნელოვანი და საინტერესო საგამოფენო სივრცე
მნიშვნელოვანი და საინტერესო საგამოფენო სივრცე XI-XII კლასის მოსწავლეებს გასვლითი გაკვეთილი ჩაუტარდათ ილიას სახლ-მუზეუმში. ეს გახლავთ, თბილისში, ჯავახიშვილის ქუჩაზე, ახლად აღდგენილი სივრცე. ამ სახლს უკავშირდება მწერლის საზოგადოებრივ-პოლიტიკური და შემოქმედებითი ცხოვრების აქტიური […]

Worthy Ancestors – Ekvtime Takaishvili – the Chief-treasurer of Georgia
Worthy Ancestors – Ekvtime Takaishvili – the Chief-treasurer of Georgia The fifth-graders presented a very interesting, refined and informative literary-musical composition “God’s Man Ekvtime”. The performance was attended by: […]
Lazare in the Kingdom of Alphabet
Lazare in the Kingdom of Alphabet The 1st graders took us on an adventurous tour in the world of alphabet. They took to work with great zeal and staged the […]
Experimentorium
Experimentorium The physics teacher, Irma Kirikashvili gave a very interesting and informa-tive lesson to the students of the VIII-IX classes in the experimentorium. To view this content, you need to […]
Comic Opera in BGS
Comic Opera in BGS It was a great pleasure to see how 3rd and 5th grade stu-dents performed part of Keto and Kote in the Opera by Victor Dolidze. it […]
Visiting the museum of Georgian Folk Musical Instruments
Visiting the museum of Georgian Folk Musical Instruments BGS students of second grade held a presentation-concert State museum of Georgian folk Songs and Instruments The presentation dedicated to the works […]
Visiting children
Visiting children The 5th graders visited 2nd graders and presented an interesting presentation about Shota Rustaveli. To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser. To […]
Day of the Georgian Language
Day of the Georgian Language In connection with the Day of the Georgian Language: 4th grade students visited the National Center of Manuscripts, had a lecture on the development of […]
Books for Tserovani School
Books for Tserovani School BGS student council received a warm welcome at Tserovani Public school #3, the faces of joy and happiness from the di-rector Ms. Irma and the staff […]
Pre-Easter assembly
Pre-Easter assembly At the pre-Easter assembly, Ms. Eka Kvachantiradze treated the children with Easter sweets sent by Dr. Christopher Greenfield. To view this content, you need to have JavaScript enabled […]
Outdoor lesson at Ilia’s House-Museum
Outdoor lesson at Ilia’s House-Museum Students of XI-XII classes visited the museum at the newly renovated space on Javakhishvili Street in Tbilisi. This house is connected with the active years […]