აპრილი – ქართული ენის თვე
მიუხედავად იმისა, რომ ქართული ენა BGS-ის ყველა მოსწავლისათვის მშობლიური ენა არ არის, შეგვიძლია ამაყად განვაცხადოთ, რომ ყველა მათგანი საუბრობს ქართულ ენაზე და ყველას თანაბრად ეძლევა მისი შესწავლის საშუალება. თითქმის […]
მოსწავლეთა პირველი კონფერენცია BGS-ში
2018 წლის 19-20 აპრილს  ჩატარდა BGS-ის დაარსებიდან 15 წლისადმი მიძღვნილი მოსწავლეთა პირველი კონფერენცია. მოსწავლეთა მოხსენებები ეხებოდა საბუნებისმეტყველო, ჰუმანიტარულ, სახელოვნებო სფეროებს. კონფერენციაზე მოისმინეს 15 მოსწავლის 24 მოხსენება. კონფერენციის თეზისები დასტამბულია.ჟიურიმ […]
ვულოცავთ ირაკლის მისთვის საოცნებო უნივერსიტეტში მიღებას!
ირაკლი გოდერძიშვილი BGS-ის მეთორმეტეკლასელი მოსწავლე, ახლახან ჩაირიცხა CODE-ის უნივერსიტეტში, ბერლინში! ამ უნივერსიტეტს სწავლებისადმი საკმაოდ უნიკალური მიდგომა აქვს; მათი „ახალი და ინტენსიური პროგრამები დაფუძნებულია ახალ საგანმანათლებლო კონცეფციაზე – „ცნობისმოყვარეობაზე ორიენტირებული […]
BGS-ის მოსწავლის დიდი წარმატება
დედაენის დღეს ჩვენმა მეცხრეკლასელმა ელენე ლეკვეიშვილმა , დაუვიწყარი საღამო გვაჩუქა. ელენემ საქართველოს ისტორია საგულდაგულოდ შერჩეული სიმღერებით გააცოცხლა. ეს იყო თეატრალიზებული კონცერტი, პატარა მომღერალმა შეძლო საგამოფენო ცენტრ ,,მუზის’’ გადავსებული დარბაზის მაყურებელთა […]

April – the Month of Georgian Language
Even though the Georgian language is not the native one for every BGS student, we can proudly say that each and every one of them speak Georgian and are […]
First Student Conference in BGS
On April 19-20, 2018 a student conference dedicated to the 15th anniversary of BGS was held. Student works and topics were chosen from faculties of science, humanities and art. […]
Congratulations to Irakli G. on the acceptance to his dream university!
Irakli Goderdzishvili, our Year 12 graduate was recently accepted to CODE University in Berlin! The university is quite unique with its approach to learning; their “new and intensive programmes […]
BGS Student’s Great Success
On the day of Georgian Language our Grade 9 student, Elene Lekveishvili had her first solo concert. Elene performed specially selected old Georgian songs and brought back to life the history […]