რამდენიმე წლის წინ  იაპონიაში წყლის მიკროსკოპული კვლევის შედეგად აღმოჩნდა, რომ წყალთან წარმოთქმული დადებითი სიტყვა საოცრად აისახება მის სტრუქტურაზე. მოგეხსენებათ, ადამიანის სხეულის 80% სწორედ წყლისაგან შედგება და, შესაბამისად, ყოველი უარყოფითი თუ […]
კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზენტაცია
იანვრის ბოლოს, BGS-ს  კავკასიის უნივერსტეტის წარმომადგენლები ესტუმრნენ. მათ უნივერსიტეტის შესახებ ზოგადი ინფორმაცია გააცნეს მოსწავლეებს და ასევე შესთავაზეს ღია კარის დღესა და დაგეგმილ ვორქშოფებზე დასწრება.
საზაფხულო სკოლები
BGS-ის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტი მუშაობს მოსწავლეებისათვის საზაფხულო სკოლის შერჩევაზე. 2017 წლის ზაფხულში, არდმორის სკოლაში მოსწავლეების ორკვირიანი სწავლების გამოცდილებით, სხვა სკოლებსაც განვიხილავთ, რასაც ემსახურება ჩვენი სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერის თებერვალში […]
ახალი მასწავლებელი
გვინდა გაგაცნოთ ახალი ინგლისური ენის მასწავლებელი – ჟაკ სილიერსი. ჟაკი კვალიფიციური მასწავლებელია, მას აქვს როგორც უმცროსკლასელების, ისე უფროსკლასელების სწავლების 9 წლიანი გამოცდილება. ჟაკი ჩაატარებს გაკვეთილებს პირველიდან მეშვიდე კლასის ჩათვლით მოსწავლეებთან. […]

Couple of years ago a microscopic research conducted in Japan concluded that a positively spoken word by water can affect its structure. As you know, 80% of human body […]
CU presentation
Representatives of Caucasus  University visited BGS by the end of January. They presented general information about the university, as well as announced about open day and workshops that they […]
Summer school options
BGS International Relations Department is working on providing students with couple of summer school options. Based on our visit to Ardmore Schools in summer 2017, we are reviewing other […]
New teacher
We would like to welcome a new English Teacher, Jaques Cilliers, to BGS family. Jaques is a qualified teacher with more than 9 years of teaching experience both with […]