ვულოცავთ 2017 წლის IGCSE და A Level-ის კანდიდატებს
ჩვენმა მოსწავლეებმა კიდევ ერთხელ ბრიტანული საერთაშორისო საკვალიფიკაციო გამოცდები არაჩვეულებრივი შედეგებით ჩააბარეს. მათი შედეგები ინგლისში მიღებულ საშუალო მაჩვენებელის ტოლი ან უფრო უკეთესი იყო. ვულოცავთ ყველა მოსწავლესა და მასწავლებელს, რომელმაც ბევრი […]
განახლებული ეზო, გაფერადებული საჭირო ოთახები, ახალი საკლასო ოთახები!
სკოლის ეზო დაიფარა ახალი უსაფრთხო საფარით. განახლდა სპორტული მოედნის სკამები და ბადე, ასევე განახლდა სამაგიდო ჩოგბურთისთვის გამოყოფილი ადგილი. ახალი ბაღჩები ეზოში სასიამოვნო გარემოს ქმნის. სხვა სიახლესთან ერთად, დაწყებითი საფეხურის […]
BGS საერთაშორისო გახდა
წელს BGS-ს ოცი ახალი პირველკლასელი შეემატა ისინი ორ პარალელურ კლასში (Iა და I ალფა) გადანაწილდნენ. ასევე სხვა კლასებშიც დაგვემატნენ ახალი მოსწავლეები. წელს BGS-ში ინდოელი, ირანელი, ეგვიპტელი, რუსი, ქართველი და […]
BGS-ში ახალი სასწავლო წელი დაიწყო
დირექტორმა ემერიტუსმა დოქტორ კრისტოფერ გრინფილდმა და სკოლის დირექტორმა, ქალბატონმა ეკა კვაჭანტირაძემ ასობით მოსწავლეს, მშობელსა და სტუმარს უმასპინძლეს ახალი სასწავლო წლის გახსნაზე. ცერემონია სკოლის სპორტულ მოედანზე გაიმართა. ტრადიციულად, სკოლის დამფუძნებლებმა, […]
გილოცავთ ახალ სასწავლო წელს!
15 სექტემბერს წმინდა გიორგის სახელობის ბრიტანულ -ქართულ სკოლაში სწავლა განახლდა. განსაკუთრებით ვულოცავთ პირველკლასელებს და წარმატებულ სასწავლო წელს გისურვებთ ყველას! BGS-ში სასწავლო წელი დაიწყო დიდი სიახლეებით. მთელი სკოლა კაპიტალურად გარემონტდა: […]

Once again the BGS IGCSE  and A Level results in the British International Examinations were excellent. The overall results were equal to or better than the results in England. […]
Refreshed Playground, Restrooms made restful, New look for classrooms
The school playground has been transformed with special surfaces designed to reduce injuries if students fall over. The stadium seats and netting and the basketball court have all been […]
BGS goes International!
Twenty new students joined BGS  Year 1 this year. They will be taught in two parallel classes, 1A and 1 Alpha. Several other students have also joined the school […]
BGS New School Year Opens
Emeritus Headmaster Dr. Christopher Greenfield and school Headmistress Eka Kvachantiradze welcomed hundreds of students, parents and visitors to the opening of BGS’s new school year. The ceremony was held […]
Congratulations on the new Academic Year!
On September 15, the school was resumed in St. George’s British-Georgian School. We would like to congratulate everyone, especially our Year 1 students and wish them a successful academic […]