ზაფხულის გეგმები სკოლაში ჩატარდა საინფორმაციო შეხვედრები როგორც მშობლებთან, ისე მოსწავლეებთან ზაფხულის პროგრამებთან დაკავშირებით. მოსწავლეებს ვთავაზობთ გაატარონ ზაფხულის ორი კვირა ინგლისის საზაფხულო სკოლაში, სადაც მათ მიეცემათ საშუალება გაიუმჯობესონ ინგლისური ენის კომპეტენცია […]
გლობალური ფულის კვირეული
გლობალური ფულის კვირეული” 2017 წელს 28 მარტიდან 2 აპრილამდე ტარდება და მისი გზავნილია: “ისწავლე. დაზოგე. გამოიმუშავე.” საქართველოს ეროვნული ბანკი აღნიშნავს “გლობალური ფულის კვირეულს”, რომლის ფარგლებშიც გამიზნულია ბავშვებში აამაღლონ ცოდნა […]
სწავლა ხომ სახალისოა!
წელს მესამე კლასის მოსწავლეების შესახებ ხშირად გვიხდება საუბარი, რადგან ისინი განსაკუთრებულ ინტერესს იჩენენ სწავლის მიმართ და გამოირჩევიან შემოქმედებითი მიდგომით. მაგალითად, რუსულის გაკვეთილზე მათ გააცოცხლეს ლექსის “ტერემოკი” პერსონაჟები და ძალიან […]
საჭადრაკო ტურნირი
ჭადრაკის მასწავლებლის თეკლა მაჭარაშვილის თაოსნობით, დაწყებით საფეხურზე ჩატარდა საჭადრაკო ტურნირი. III და IV კლასებს შორის პირველი გამარჯვებულები გამოვლინდნენ და დაჯილდოვდნენ სიგელებით.
უჩვეულო სტუმრები
ერთ მშვენიერ დღეს,  სკოლას ეწვივნენ უჩვეულო სტუმრები – ცნობილი მეთოჯინეები: ბატონი ზურაბ ქიქოძე და ქალბატონი მანანა აბზიანიძე. ისინი მოსწავლეებს ასამბლეაზე შეხვდნენ, ესაუბრნენ თავიანთი საქმიანობის შესახებ და აჩვენეს მათივე შექმნილი მარიონეტები. […]
Pearson – ის წარმომადგენლის ვიზიტი სკოლაში
სკოლა, როგორც Pearson Edexcel International – ის აკრედიტირებული ცენტრი აქტიურად თანამშრომლობს Pearson-ის გამომცემლობასთან. 29 მარტს სკოლაში სტუმრად იყო ამ ორგანიზაციის რეგიონალური განვითარების მენეჯერი ქალბატონი აგნეშკა ჰუბელი. სკოლის დამფუძნებლებთან, დირექტორთან და […]

Plans for summer School has held informational meetings with both parents and students about possible options for summer. Students are offered to add to their summer holidays optional trips […]
Global Money Week
Global Money Week 2017 is being held from March 28 – April 2 with a message “Learn. Save. Earn.” The National Bank of Georgia celebrates the Global Money Week […]
History teaches us
Year 6 A students prepared a presentation about the King Davit Aghmashenebeli especially for Year 5 students. The audience was listening to the presentation with great interest, which was […]
Learning is fun!
This year we often talk about BGS Year 3. The reason is their enthusiasm and interest towards the process of learning, and their general creative approach. Within their Russian […]
Friends don’t count chromosomes!
BGS has been marking the International Down Syndrome Day for the fifth year already. We believe, it is very important for the society to understand that every person deserves […]
Unusual Guests
One fine day, very unusual guests visited BGS – famous puppeteers: Mr. Zurab Kikodze and Mrs. Manana Abzianidze. They met with students at assembly, spoke to them about their job […]
Uncategorized
Representative of Pearson visits BGS
As a registered centre of Pearson Edexcel International, BGS is maintain-ing active contact with Pearson Publishing House. On March 29, Region-al Development Manager, Ms. Agneshka Hubel visited BGS and held […]
As a registered centre of Pearson Edexcel International,  BGS is maintain-ing active contact with Pearson Publishing House. On March 29, Region-al Development Manager, Ms. Agneshka Hubel visited BGS and held […]