მესამე კლასის სიურპრიზი
მესამე კლასის მოსწავლეებმა,  საკუთარი ინიციატივით, გადაწყვიტეს სიურპრიზი გაეკეთებინათ ინგლისური ენის მასწავლებლისათვის – მათ დახატეს და გამოჭრეს თოჯინები და გაკვეთილის დასაწყისში მინი-წარმოდგენა გამართეს. წარმოდგენაც და თოჯინებიც არაჩვეულებრივი იყო!
”ვეფხისტყაოსანი”
ვაგრძელებთ პროექტს “ჩვენ ვკითხულობთ, ვსწავლობთ და ვასურათებთ “ვეფხისტყაოსანს”. პირველი და მეორე კლასელები აქტიურად ჩაერთნენ პროექტში. პროექტის ავტორმა და რეჟისორმა, ნოდარ ბეგიაშვილმა, პატარებს აუხსნა და აჩვენა როგორ ახმოვანებენ და   აცოცხლებენ […]
ღია კარის დღე
10 თებერვალს  სკოლაში ღია კარის  დღე ჩატარდა დაინტერესებული მშბობლებისათვის და პოტენციური მოსწავლეებისათვის. სკოლის უფროსი კლასის მოსწავლეები ადმინისტრაციის წევრებს სტუმრების მიღებასა და სკოლის დათვალიერებაში დაეხმარნენ, რისთვისაც მათ დიდ მადლობას ვუხდით.
პროექტის სახელი: ”ვისწავლოთ Power Point”
მე-6 კლასის მოსწავლეებს  ზამთრის არდადეგების წინ დაურიგდათ თემები, რომლებიც საპრეზენტაციო პროგრამა Microsoft Power Point-ის საშუალებით უნდა წარმოედგინათ. კლასებში მოხდა პრეზენტაციების შეფასება თავად მოსწავლეების მიერ წინასწარ მომზადებული შეფასების სქემის მიხედვით. საუკეთესო […]
მხიარული დღე BGS ის მოსწავლეებისთვის
თოვლის მოსვლამ გაახარა ჩვენი პატარები და სკოლამ ისინი საგუნდაოდ გაიყვანა. ბავშვებმა ბევრი იხალისეს და კარგ ხასიათზე დაუბრუნდნენ სასწავლო პროცესს.

Year 3 students decided to surprise their English teacher by preparing the “puppets” and staged a mini-show in the beginning of their lesson! Both the show and the puppets were […]
Knight in the Tiger’s Skin
The project  “We are reading, learning and illustrating the “Knight in the Tiger’s Skin” is still in progress. This time Year 1 and 2 students got actively involved in it. […]
On February 10th an Open Day was held in school for interested parents and prospective students. BGS Senior students helped the members of administration to welcome guests to the school […]
We are learning Power Point
Year 6 students were given topics before the winter break, which they had to research and then present using Microsoft Power Point programme. Students in each class scored each other’s […]
Snow in BGS
Our goal for the coming of the snow for the little ones and the schools they sagundaod withdrew. The children have a lot of good mood and substantial return to […]